Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nová tramvaj do Poruby

Jak bude vypadat a kudy povede nová tramvajová trať na porubský osmý obvod - to bylo tématem dnešní schůzky vedení Ostravy se zastupiteli Pustkovce a Poruby. Trať chce postavit město během příštích 4 let. Má přinést rychlejší a ekologičtější cestování. Jenomže proti jsou někteří obyvatelé a také vedení obvodu Pustkovec.

Zastupitelstvo Poruby o tramvaji

A nová tramvajová trať byla dnes také předmětem diskuse na zastupitelstvu sedmého městského obvodu. Debatovat o projektu, ale dnes přišlo už jen několik místních obyvatel. S dotazem se pak na zastupitele obrátili jen dva z nich. Porubským zastupitelům mimo jiné vytýkali, že o dnešním semináři dostatečně neinformovali veřejnost.

Nová tramvaj do Poruby

Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

Požár krnovské Karnoly

Živě redaktor Jan Pirkl.

Vyšší platy pro zaměstnance v průmyslu

Platy zaměstnanců některých průmyslových podniků v Moravskoslezském kraji příští rok vzrostou. Zvýšení mezd už vyjednali například odboráři firmy OKD nebo Třineckých železáren. Tamní průměrná mzda příští rok stoupne o zhruba tisíc korun oproti letošnímu roku. V těchto dnech finišují i jednání o mzdách pro zaměstnance ostravské huti ArcelorMittal.

Nejvyšší správní soud zrušil program na zlepšení ovzduší

Nejvyšší správní soud dnes zrušil některé části programu zlepšování kvality ovzduší na Ostravsku. V dosavadní podobě by podle soudců pravděpodobně nepřinesl změnu k lepšímu, chybělo vyčíslení očekávaného přínosu jednotlivých opatření a časový plán jejich provádění. Soud vyhověl kasační stížnosti člověka, který žije v ostravském městském obvodu Radvanice a Bartovice.

Zaměstnanci Hardu si přišli pro mzdy

Pro peníze, které jim podle jejich slov patří, si dnes do firmy Hard Jeseník přišli zaměstnanci. Za listopad dostali stávající zaměstnanci jen část výplaty. Propuštění ani korunu. Majitel dal podle svých slov peníze určené na mzdy do úschovy soudu.

Výslechy v kauze dvojnásobného pokusu o vraždu

Výslechem svědků pokračuje u Krajského soudu v Ostravě případ dvojnásobného pokusu o vraždu V Petřvaldu na Karvinsku. Kvůli několikaletým sousedským sporům Maroš Gajdošík podle žalobce několikrát vystřelil na svého souseda. Chtěl zastřelit i jeho manželku, zasekla se mu ale pistole.

Zabavený alkohol

747 litrů alkoholu bez kolku našli ve sklepním prostoru moravskoslezští celníci, když minulý týden prováděli kontrolu na tržnici v Českém Těšíně. Další nekolkovaný alkohol objevila hlídka u řidiče v autě na bývalém hraničním přechodu do Polska - v Chotěbuzi.

Bezdomovci se chystají na večeři

Olomoucká charita finišuje s přípravami na Štědrý den. Bramborový salát s řízkem připravuje pro 350 bezdomovců z Olomouce. Pracovnice pro ně pečou i vánoční cukroví. Připravené je i tradiční štědrovečerní setkání s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a návštěva kostela Panny Marie Sněžné.

Biografie kněze a výtvarníka

Nejen reliéfy a ilustrace - to je název nové knihy, která představuje výtvarnou dráhu Lumíra Čmerdy. Začal tvořit na počátku šedesátých let v Ostravě, kam přišel jako kněz husitské církve. Některé veřejné budovy na Ostravsku zdobí dodnes jeho reliéfy. Autoři Jakub Ivánek a Svatava Urbanová v knize zdokumentovaly nejen ty, které už dávno zmizely, ale i celou další významnou tvorbu dnes pražského výtvarníka.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST