Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hazard v Ostravě

Vyhláška regulující hazard na území Ostravy platí téměř 2 roky, počet hracích zařízení se sice snížil, vedení města ale původně počítalo s tím, že jejich úbytek bude masivnější. Než vyhláška vstoupila v platnost, bylo v Ostravě přes 3 tisíce hracích zařízení, v současnosti se jejich počet pohybuje okolo 1 700.

Hazard v Ostravě

Živě s Ondřejem Závodským, náměstkem ministra financí.

Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje

Prezident Miloš Zeman ukončil zhruba před hodinou návštěvu Olomouckého kraje. Na závěr třídenní cesty zamířil do Vápenné, Vesnice roku 2017 Olomouckého kraje. V kulturním domě se setkal s místními obyvateli, kterým mj. řekl, že je proti vybudování tunelu pod Červenohorským sedlem, dokud nebude vybudovaná odpovídající silnice na polské straně.

Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu

Andrej Babiš v rozhovoru pro ČT uvedl, že by chtěl, aby současný hejtman MS kraje Ivo Vondrák zároveň působil i v Poslanecké sněmovně. Babiš o Ivu Vondrákovi mluví jako o stínovém ministru školství. Naopak po olomouckém hejtmanovi Ladislavu Oklešťkovi by chtěl, aby se poslaneckého mandátu vzdal.

ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Justiční stráž cvičí s vodícími psy

Naučit justiční stráž zacházet s hendikepovanými a zejména nevidomými lidmi, to nacvičovali dnes v budově Krajského soudu v Ostravě členové ostrahy přímo s vodícími psy a nevidomými. Ti si naopak vyzkoušeli, co obnáší bezpečnostní prohlídky, s nimiž se dnes běžně mohou setkat nejen u soudů, ale i na letištích, či kulturních akcích. Své role si příslušníci stráže s nevidomými navíc i vyměnili, aby se dokázali vžít do jejich situace. I hendikepovaní totiž mohou představovat bezpečnostní riziko.

Svatomartinské hody

Dlouhé přípravy na svatomartinské hody, které odstartují už o tomto víkendu, dnes vyvrcholily v řadě restaurací a podniků. Zájem o husí speciality podle provozních rok od roku stoupá, většina z nich má už na víkend vyprodáno a zákazníky musí posílat jinam.

Rizikový zápas Vítkovice - Opava

Živě redaktor Jan Pirkl.

Na Vánoce si lidé více půjčují

Přes půl milionu exekucí jen v MS kraji eviduje exekutorská komora. Severní Morava a Slezsko je na 3. místě v počtu neplatičů v celé ČR. A s blížícími se Vánočními svátky poskytovatelé půjček lákají lidi, aby kupovali dárky na dluh.

Výlov rybníku Bezruč

Na největším chovném rybníku v MS kraji, Bezruč v Jistebníku, dnes začal tradiční výlov ryb. Na místo se sjely desítky rybářů z celého regionu. Kdo chtěl, mohl si rybu přímo na místě i koupit. Kvůli chladnému jaru je letos ryb ale o něco méně než loni, proto si za některé z nich budou muset lidé připlatit.

Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech

Ostravsko-opavské biskupství pracuje na přípravách obnovy vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Zástupci biskupství už nadcházející zimu plánují těžit dřevo potřebné pro stavbu. Kostel z 16. století vyhořel v noci z 1. na 2. srpna. Dva z trojice mladíků obviněných ze zapálení památky zůstávají ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST