Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Komplikace při obnově ostravských jatek

Obnova historicky cenných jatek v centru Ostravy se komplikuje. Ateliér architekta Petra Hájka, který zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži, odmítl podepsat smlouvu s městem. Některé její podmínky jsou pro něj neakceptovatelné. Historická jatka město koupilo od původního vlastníka v roce 2016 za zhruba 80 mil. Kč.

Komplikace při obnově ostravských jatek

Živě s Milenu Vitoulovou, architektkou, členkou architektonické poroty.

Dopravní komplikace v Přerově

S kolonami musejí ode dneška počítat řidiči, kteří potřebují projet Přerovem. Kvůli opravě dvou okružních křižovatek v centru města je doprava na objízdných trasách svedena do už tak přetížených ulic na okraji města. Kolony se dnes ráno a dopoledne tvořily hlavně v okolí autobusového a vlakového nádraží, ale i v ulici Svislé na příjezdu od Horní Moštěnice.

Nezaměstnanost opět klesla

Nezaměstnanost v Česku se oproti srpnu snížila. Z původních 4 % klesla na 3,8 %. Uchazečů o práci bylo necelých 285 tisíc, což je nejméně od května 1998. Dnes to oznámil Úřad práce ČR. Jak se nezaměstnanost vyvíjí v MS a Olomouckém kraji v následujících přehledech.

Zaměstnavatelé zvyšují mzdy

Nejen kvůli nedostatku kvalitních zaměstnanců na trhu práce, ale také protože se firmám daří, zvyšuje většina zaměstnavatelů v regionu mzdu. Někde až o 10 %. Majitelé společností čím dál častěji také lákají na různé benefity, příspěvky na dovolenou, stravenky ale také na penzijní připojištění.

Zaměstnavatelé zvyšují mzdy

Živě Radovan Burkovič, prezident Asociace pracovních agentur.

Olomoucký soud řeší střelbu na Libavé

Výslechem tří obžalovaných otevřel v minulých dnech olomoucký okresní soud případ loňské střelby bojového vozidla pěchoty na cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, při kterém byl těžce zraněn jeden z vojáků. Další jednání má soud nařízeno na příští týden, na řadu by měli přijít další svědci, kteří se cvičení zúčastnili.

Adventní koncerty podpoří olomoucké P-centrum

Česká televize už vybrala organizace, které letos podpoří v rámci charitativních adventních koncertů. V loňském roce se během 4 týdnů podařilo vybrat přes 8 mil. Kč. Letos se do projektu ČT přihlásilo více než 100 zájemců. Finanční podporu získají pouze čtyři vybrané. Jedním z nich je i olomoucké P-centrum.

Kampaň Doma upozorňuje na hospicovou péči

Dneškem začíná týdenní kampaň nazvaná Doma. Má ukázat, že umírání doma s rodinou je možné díky mobilní hospicové péči. V MS kraji ji zatím rodinám bezplatně nabízí 6 hospiců. Nejdéle Ondrášek, který celotýdenní informační kampaň zorganizoval.

V Brně začal 52. ročník strojírenského veletrhu

Na brněnském výstavišti dnes začal 59. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, na který přijelo 1 600 vystavovatelů z 32 zemí. Ústředním tématem je automatizace a robotizace ve výrobě. To nejlepší z tuzemského i zahraničního strojírenského průmyslu si tam lidé můžou prohlédnout až do pátku.

Začaly Dny proti chudobě

V Ostravě začal 12. ročník Dnů proti chudobě pořádaný Armádou spásy a Charitou Ostrava. Má znovu otevřít problematiku chudoby, sociálního vyloučení a potřeby podpory pro lidi, kteří jsou těmito faktory
ovlivňováni. Kampaň pro lidi bez domova, pracovníky sociálních služeb i širokou veřejnost potrvá až do čtvrtka.

Restaurování oblouku v Porubě

Restaurátoři opravují reliéf na oblouku v Ostravě-Porubě. Figury v nadživotní velikosti, ale také jízdní kolo a pes představují odchod a návrat z práce, a jsou jedním ze symbolů porubské čtvrti postavené ve stylu socialistického realismu. Od roku 1957 se k němu nikdo zblízka nedostal.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST