Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Končí kvóty na výrobu cukru

Končí kvóty na výrobu cukru. Od začátku října budou cukrovary moci vyrábět libovolné množství. České podniky se regulací řídily 14 let. Očekává se, že navýší výrobu, sníží se i administrativní zátěž. Změna by se mohla dotknout i cen cukru.

Případ lékaře, který boural, míří k soudu

Případ dnes už bývalého zástupce přednosty onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě Jaroslava Hájka projedná soud. Lékař sice za ujetí od dopravní nehody, při které zranil 19letého studenta, dostal trestním příkazem podmínku na tři roky, žalobce ale s trestem nesouhlasil, a tak se bude konat hlavní líčení.

Architekti mění tvář Ostravice

Mladí architekti z Ostravy navrhli, jakým směrem by se mohl ubírat stavební rozvoj Ostravice na Frýdecko-Místecku. Obce na úpatí Lysé hory, která je historicky rozdělena na dvě části. Novým projektem by ji chtěli stmelit. Kromě výstavby rodinných domů je v plánu také nové občanské vybavení. Ne všichni obyvatelé Ostravice jsou ale novému projektu nakloněni.

Vězení za záškoláctví

Kvůli dlouhodobému záškoláctví svých tří dětí skončila 31letá žena z Ostravy ve vězení. Odsouzena už byla několikrát, podmínky ani veřejné práce jako tresty ale nefungovaly. Naposledy jí proto soud uložil nepodmíněný trest. V těchto dnech si žena vyslechla další obvinění.

Ostravské muzeum se věnuje ragby

Ostravské muzeum se věnuje sportu. Místo uměleckých předmětů jsou ve vitrinách dresy a kopačky. Výstava vzdává hold hře, která se jmenuje podle anglického města, kde vznikla. Celý název zní Ragby, hra síly, odvahy a bojovnosti.

Veterán nabíral síly v Darkově

S Lázněmi Darkov v Karviné se dnes po měsíci procedur rozloučil válečný veterán, který po válce v Zálivu v 90. letech absolvoval 2 mírové mise v Iráku. Před 4 roky mu náhle praskla srdeční aorta. Podle lékařů to mohla zčásti zapříčinit i psychika poznamenaná misemi. Když se probral, měl poškozený mozek. Rok byl připoután na lůžko a jeho stav se nelepšil.

Divadlo A. Dvořáka slaví 110 let

Živě Jiří Nekvasil, ředitel divadla.

Náměstí bude opraveno později

Termín dokončení revitalizace náměstí v Orlové se posouvá. Podle města bude hotovo minimálně o 7 měsíců později oproti původnímu plánu. Za průtahy může podle města byrokracie. Rozsáhlá rekonstrukce začala koncem minulého roku a je největší investiční akcí v historii Orlové. Vyjde na téměř 200 mil. korun.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST