Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Bruntálsko: Téměř každý druhý v exekuci

Exekutorské úřady se dnes na jediný den v roce proměnily v bezplatné poradny. Zájem o poradenství
byl ale minimální. Třeba v Karviné se nepřišel poradit nikdo. A to přesto, že exekuci má ve městě více než 7 tisíc lidí. Ještě vážnější je ale situace třeba na Bruntálsku, v některých obcích tam zabavení majetku exekutorem hrozí každému druhému obyvateli.

Bruntálsko: Téměř každý druhý v exekuci

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Skončila přeregistrace ČSSD

Skončila přeregistrace členů ostravské sociální demokracie. Všichni ti, kteří chtěli zůstat ve straně, museli v uplynulých 2 dnech dorazit do sídla buňky v centru Ostravy a znovu se zapsat. Tento krok v květnu nařídilo ústředí ČSSD na základě návrhu krajského výkonného výboru v čele s bývalým hejtmanem Miroslavem Novákem.

V MS kraji roste počet loupeží

V MS kraji roste počet násilných trestných činů. Od začátku roku vyšetřovali policisté přes 140 případů loupeží. Vyřešili z nich více než polovinu. O jedné z těchto kauz rozhodl soud. Patrika Kuhna, který přepadl hernu, poslal soud do vězení na 5 let.

V Karviné dočasně uzavřeli interní oddělení

Po dočasném uzavření interního oddělení v bohumínské městské nemocnici musel stejné opatření přijmout i management Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Důvod je také stejný, nedostatek lékařského personálu, zejména v letních měsících, kdy se vybírají dovolené.

Děti pomáhají dětem

Malí fotbalisté dnes doprovázeli dětské pacienty ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě na operační sál. Akce nazvaná Míč pro štěstí má podpořit dobrou výchovu dětí, hlavně to, aby si i ti nejmenší uvědomovali, že pomyslný boj se neodehrává vždy jen na hřišti.

My a naše bezpěnost

Živě Adolf Kopřiva, ředitel, Národní institut pro obranu a bezpečnost.

Kukuřičný labyrint v Krnově

V Opavě vzniklo unikátní bludiště v kukuřici, je jedním z 22 v republice. Na ploše jednoho hektaru nabízí interaktivní zábavu pro celou rodinu. Cílem je vytáhnout děti od počítačů a mobilů ven. V ČR se jedná o novinku.

Puchová a Střížek v Domě umění

Portréty zátiší a ulice měst. V ostravském Domě umění je vystavují dva umělci. Hana Puchová a Antonín Střížek. Některé z obrazů mají svou výstavní premiéru. Ještě v galerii na nich dosychají barvy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD