Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

18 zraněných při nehodě vlaku v Přerově

18 zraněných a škoda okolo 20 mil. Kč. Následky ranní nehody vlakové soupravy společnosti LeoExpress na přerovském nádraží. Vlak se stovkou cestujících narazil na slepé koleji do zarážedla. Strojvedoucí měl podle prvotních informací zdravotní problémy a nestačil včas zastavit.

18 zraněných při nehodě vlaku v Přerově

Živě Petr Köhler, generální ředitel, LEO Express

18 zraněných při nehodě vlaku v Přerově

Živě Petr Maikranz, ředitel Územního inspektorátu Ostraava, Drážní inspekce.

Krajské primárky ČSSD

Moravskoslezské sociální demokraty povede do sněmovních voleb Lubomír Zaorálek. O kandidátní listině rozhodovali členové strany v pátek a v sobotu v tzv. primárkách. Do kandidátky už v květnu zasáhlo vedení strany, když vyškrtlo 2 ostravské členy, předsedkyni Janu Vajdíkovou a místopředsedu Adama Rykalu. Účast v primárních volbách byla velmi nízká, hlasy se tak nakonec vůbec nesčítaly.

Exekutora poslal soud na 6 let do vězení

Na 6 let do vězení poslal soudce Krajského soudu v Ostravě exekutora Čeňka Bělastu. Navíc mu na 7 let zakázal činnost. Podle obžaloby exekutor zpronevěřil přes 7 mil. Kč. Peníze měl vybrat od dlužníků, ale už je neposlal na účty věřitelů.

Nižší pokuta za tendr na leteckou záchranku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj výrazně snížil pokutu MZ ČR za chyby v tendru na leteckou záchrannou službu v Olomouckém kraji. Nově má ministerstvo zaplatit jeden a čtvrt milionu korun. Původní pokuta byla 3 a tři čtvrtě milionu. Ministerstvo se podle úřadu provinilo tím, že v zadávací dokumentaci požadovalo, aby provozovatelé u vrtulníků prokázali plnou certifikaci v kategorii A.

Výstava obrazů Jiřího Suchého

Po celý červen budou v Ostravě k vidění obrazy známého skladatele Jiřího Suchého. Ten se spolu se svou jevištní partnerkou Jitkou Molavcovou zúčastnil i slavnostní vernisáže v galerii klubu Pjetka. Setkáním s legendami českého hudebního nebe zároveň odstartoval festival Jazz Open Ostrava. Vrcholit bude o nadcházejícím víkendu.

Hygienici kontrolují kvalitu vody

Tisíce ryb různých druhů a velikostí uhynuly v řece Moravě na Olomoucku. Hasiči na 6 různých místech odebrali vzorky vody, které prozkoumají v chemické laboratoři ve Frenštátě pod Radhoštěm. Případem se zabývá také policie.

Úhyn ryb na řece Moravě

Areál staré pily v Ostravici na Frýdecko-Místecku postupně ožívá Ještě během letošního roku by měla v hlavní hale pily vzniknout dřevařská expozice s prostory pro konání koncertů a slavností. V budoucnosti by se měla pila změnit v kulturní centrum beskydské obce. Její vedení chce v areálu nechat postavit i novou radnici.

Pila na Ostravici ožívá

Areál staré pily v Ostravici na Frýdecko-Místecku postupně ožívá. Ještě během letošního roku by měla v hlavní hale pily vzniknout dřevařská expozice s prostory pro konání koncertů a slavností. V budoucnosti by se měla pila změnit v kulturní centrum beskydské obce. Její vedení chce v areálu nechat postavit i novou radnici.

Soud s děkanem lékařské fakulty

Lékařská fakulta Ostravské univerzity prohrála soud s lékařem, který je přesvědčený, že se měl stát členem akademického senátu fakulty. Od loňského dubna byl podle výsledků voleb náhradník. Po odstoupení jednoho z akademiků ho ale senát za řádného člena nepřijal s odůvodněním, že v době podávání kandidátek nebyl členem akademické obce.

Monstra v Hlubině

Pětimetrový robot nebo bájný pes Čupakabra. Obří monstra, která ovládla o víkendu noční Vítkovice. Díky loutkám v nadživotní velikosti se návštěvníci ocitli v "indrustriálním safari". Představení s názvem Monstra v Hlubině bylo součástí divadelního festivalu Dream Factory.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD