Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Olomouc opraví 400 přechodů

Olomoucká radnice chystá komplexní úpravu až 400 přechodů pro chodce, zhruba třetina z nich
nesplňuje normy. Opatření zahrnuje např. nové nasvícení či zajištění světelného signalizačního zařízení. V letošních roce chce radnice opravit na 30 zeber, v plánu má vybudovat i 4 kompletně nové přechody, za ně zaplatí 4 miliony.

Olomouc opraví 400 přechodů

Živě s Antonínem Staňkem, primátorem Olomouce.

Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji

Živě s redaktorkou Martinou Koziolovou.

V bohumínské škole testují výměníky vzduchu

Kvůli prachu z rušné ulice ve třídách nemohou větrat. To byl jeden z důvodů, proč město pořídilo speciální výměníky vzduchu. Vzduch čistí až s 90% účinností.

Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu

Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina se u Nejvyššího soudu neúspěšně pokusil zpochybnit svou vazbu. Vrchní soud v Olomouci ji uvalil loni v listopadu, když Březinovi skončil 16měsíční trest za ukrývání zbraní. Podle Nejvyššího soudu jsou vazební důvody "naplněny v takové intenzitě", že kauce nebo jiná alternativa nepřipadá v úvahu.

Přerov se zbavuje majetku

11 starých a nevyužívaných objektů v Přerově nabídne magistrát investorům. Mnoho budov, které jsou v majetku města, je ve velmi špatném stavu a jejich údržba stojí městskou pokladnu miliony korun ročně. Z případného vzniku dalších ubytoven město strach nemá, znemožňuje to stavební uzávěra.

Vlak odjel s neuzavřenými dveřmi

Vlak, z něhož loni v létě na Olomoucku vypadla 2letá dívk, odjel z železniční stanice s neuzavřenými dveřmi. Při rychlosti vlaku 111 km/hod se pak dveře samovolně rázně otevřely. Stalo se to ve chvíli,
kdy byla matka s dvěma dcerami na toaletě.

Policie zatkla recidivisty

Policejní zásahová jednotka zatkla 2 recidivisty z Frýdku-Místku, kteří z 23 bytů ukradli věci za téměř 1,5 milionu Kč. Policistům se snažili znesnadnit pátrání tím, že vykrádali byty napříč Českem. Nejčastěji ale kradli v Ostravě, kde je po téměř rok trvajícím pátrání nakonec policisté zatkli.

Spory o sjezdovku na Morávce

Provozovatel lyžařské sjezdovky v Morávce na Frýdecko-Místecku si stěžuje na místní obecní úřad. Ten mu údajně brání v podnikání. Budovu u sjezdovky má v pronájmu od obce, starostka mu ale v lednu
zakázala přístup do ní a vyměnila všechny zámky. Podnikatel přitom do zprovoznění lyžařského areálu investoval statisíce korun.

Dvě ohniska ptačí chřipky

V MS kraji byla dosud zjištěna dvě ohniska ptačí chřipky v malochovech, v Ostravě-Svinově a před týdnem i v Orlové. Veterináři celkem utratili 57 kusů drůbeže a v místech vyhlásili ochranné zóny. Nákaza vysoce patogenním virem se v tuto chvíli v regionu dále nerozšiřuje a situace je zatím podle veterinární správy příznivá.

Obrazy o lidské psychice

Nacismus, démoni, lidské fobie. Inspirační kruh malíře Václava Rodka. Obrazy o odvrácených stránkách lidské psychiky mají tolik významů, že svou komplikovaností někdy až děsí i svého autora. Abstraktní příběhy maluje doma ve Frýdku-Místku a na Ostravské univerzitě.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST HD