Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Modernizace železnice v Ostravě

Správa železniční dopravní cesty plánuje v rámci ostravského železničního uzlu jednu z největších investic posledních let ve výši přes 7,5 miliardy korun. Přinést by měla celkovou modernizaci trati mezi Ostravou-Svinovem a hlavním nádražím. Díky úpravám na trati dojde ke zrychlení spojů i zvýšení bezpečnosti cestujících.

Modernizace železnice v Ostravě

Živě s Kateřinou Šubovou, mluvčí SŽDC.

Krajská konference ČSSD se odkládá

Krajská konference moravskoslezské ČSSD, která se původně měla konat tento pátek a měly na ní být rovněž schvalovány nominace do celostátního vedení strany, se odsouvá na únor.

Spořitelna ruší malé pobočky

Česká spořitelna letos zavře další menší pobočky v několika obcích a městech v celém Česku. V Olomouckém kraji budou zrušeny dvě - v Libině a Lošticích. Obyvatelé tak budou muset dojíždět do okolních měst. Starostové tvrdí, že se z obcí vytrácí život, Pro Českou spořitelnu jsou však tyto menší provozovny ztrátové a chce se jich zbavit.

Problémová stezka

Havířovský magistrát čelí kritice kvůli stavbě cyklostezky u řeky Lučiny. Nové emoce vyvolal propadlý břeh řeky v jednom z meandrů. Podle členů havířovské Strany zelených je možné, že k jeho zřícení přispěla stavební technika. Kritika zde zaznívá už od prosince. Dosud souvisela hlavně s první už hotovou etapou stezky, kterou ale následně stavbaři rozjezdili. Podle města se s tímto postupem od začátku počítalo.

Rekonstrukce Korýtka

Dlouho očekávaná rekonstrukce Domova pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu začne ještě letos. Město vybralo stavební firmu, která se postará nejen o novou fasádu domova, ale také o přístavbu. Tam by se měl po rekonstrukci přesunout veškerý kulturní program obyvatel domova. Město plánuje provést všechny stavební práce za provozu.

Asistenti kriminality

O téměř třetinu poklesla kriminalita a počet přestupků v sociálně vyloučených lokalitách, kde vypomáhají asistenti kriminality. Jejich náplní práce je zvyšování bezpečí v ulicích a prevence rasově motivovaných sporů a extremistických projevů. Podle ministerstva vnitra, které je garantem projektu financovaném z evropských dotací, se asistenti osvědčili v téměř 70 městech a obcích v celém Česku.

Výstraha před sněhovými jazyky

Na většině území Moravy se mohou v úterý a ve středu tvořit od středních poloh sněhové jazyky. Severovýchodní vítr může foukat rychlostí v nárazech až 55 kilometrů v hodině.

Senior doprava Havířov

Senioři v Havířově mohou od ledna nově využívat tzv. Senior dopravu. Službu nyní obyvatelům města nabízí oblastní spolek Českého červeného kříže v Karviné a dotuje ji i město. Služba je tak pro klienty finančně dostupná. Podmínkou je věk přes 75 let a trvalé bydliště na katastru města.

Ostrava opraví Grossmannovu vilu

Grossmannova vila s malou rozhlednou na střeše bude další chráněnou památkou, kterou Ostrava zachrání. Rodinné sídlo stavitele Františka Grossmanna z roku 1923 se nepodařilo v minulých letech prodat. Město teď vyhlásilo veřejnou soutěž na projektovou dokumentaci. Opravenou vilu chce využívat k reprezentačním účelům.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST