Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Řidiči čekají přísnější kontroly emisí vozidel

Další změny čekají řidiče při technické a emisní kontrole vozidel. Zkušební rok mají za sebou provozovny, které musejí z technické kontroly pořizovat obrazové záznamy. Veškerá data sbírá MD ČR. Přísnější kontroly teď budou i při emisních měřeních. Pro majitele vozů to znamená jediné. Často i několikahodinové testy jejich aut, dlouhé čekací lhůty i vyšší ceny.

Řidiči čekají přísnější kontroly emisí vozidel

Živě s Tomášem Neřoldem, mluvčím Ministerstva dopravy

Soud zprostil obžaloby Jiřího Lukeše

Okresní soud v Ostravě dnes zprostil obžaloby Jiřího Lukeše, který se zpovídal z pokusu podplatit primátora Ostravy Tomáše Macuru a jeho náměstkyni Kateřinu Šebestovou. Podle soudu se neprokázalo, že se stal zločin.

V Jeseníkách platí 3. stupeň lavinového nebezpečí

Horská služba v Jeseníkách dnes vyhlásila 3. stupeň lavinového nebezpečí. Ten byl v Jeseníkách naposledy vyhlášen předloni na začátku dubna, kdy napadlo během několika dní až 30 centimetrů nového sněhu. I dnes na horách opět sněžilo a místy se tvořily sněhové jazyky a až metrové závěje. Meteorologové varují před silnými mrazy, které pravděpodobně potrvají až do příštího týdne.

Mrazy mohou poškodit kotle a vodoměry

Vysoké mrazy mohou přinést problémy v domácnostech. Lidé by měli dávat pozor, jakým způsobem topí, aby neutratili příliš, a před nízkými teplotami varují i vodohospodáři. Mrazy mohou znamenat
hrozbu pro vodoměry. Právě v těchto dnech hrozí jejich poškození.

Respiračních onemocnění stále přibývá

Nejvíce na Opavsku, Bruntálsku a Novojičínsku. V tomto týdnu dosáhla nemocnost v kraji téměř 1 700 případů na 100 tisíc obyvatel.

V Ostravě vrcholí 2leté přípravy na evropský šampionát v krasobruslení

Podle organizátorů akce bude sedmitisícová kapacita Ostravar Arény na vyvrcholení mistrovství zcela zaplněna. ME odstartuje už ve středu 25. ledna.

Vězeňkyně v Opavě mají novou možnost pracovat

Odsouzené ženy v Opavě mají novou možnost vzdělávat se a pracovat v nově zřízeném středisku. Příležitost budou mít zejména vězeňkyně s přísnějšími tresty. Ženské věznice jsou v Česku pouze tři a všechny plné. Svůj trest si v nich momentálně odpykává přes 1500 odsouzených.

Veterináři dostávají hlášení o úhynu ptáků

I ze středních Čech, Zlínského, Jihočeského a MS kraje. Teď prověřují, zda nejde o ptačí chřipku.

Přibylo smrtelných nehod chodců

V MS kraji meziročně mírně narostl počet dopravních nehod. Policisté jich tu loni
prošetřili 9072. To je o zhruba 200 víc než v předchozím roce. Vyplývá to z údajů, které dnes prezentovali zástupci MS dopravní policie. Ubylo ale lidí, kteří při nehodách zemřeli. Loni jich bylo celkem 45. Polovinu z nich tvořili chodci.

La Manche 2017

V pomyslný kanál La Manche se proměnily bazény v Rehabilitačních ústavech v Kladrubech a Hrabyni.
Tradiční akce, ve které se současní ale i bývalí pacienti pokoušejí v co nejkratším čase uplavat 33,6 km se i letos účastnilo téměř 100 lidí.

La Manche 2017

Živě s Kateřinou Bálkovou, fyzioterapeutkou.

Výstavy o zákulisí muzeí

Bryolog nebo preparátor. Speciální muzejní profese, se kterými se můžou seznámit nejen děti v Muzeu Beskyd ve Frýdku-Místku. Putovní výstava představuje práci těch, kteří se starají o největší poklady ze sbírek kraje. K tomu účelu tu postavili i malý depozitář.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST