Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Zkušenosti s inkluzí na školách

Od nového školního roku musí všechny základní školy přijímat do běžných tříd i děti se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Podle některých škol ale byla plošná inkluze zavedena zbytečně rychle a školy na ni nejsou dostatečně připraveny. Přesto se snaží

Politici podepsali koaliční smlouvu v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj by mělo další čtyři roky vést hnutí ANO společně s ČSSD a ODS. Zástupci těchto stran podepsali dopoledne koaliční smlouvu. Hejtmanem se stane lídr hnutí ANO Oto Košta.

Koaliční smlouva v MS kraji podepsána

V jednu hodinu odpoledne podepsali koaliční smlouvu i v Moravskoslezském kraji. Po ustavujícím zastupitelstvu se funkcí ujmou zástupci hnutí ANO, KDU-ČSL a ODS. Hejtmanem bude lídr ANO v kraji Ivo Vondrák. V zastupitelstvu budou mít 36 křesel z 55.

Jan Kačer slavil v Ostravě 80. narozeniny

Na jevišti. Tak oslavil Jan Kačer v Ostravě osmdesáté narozeniny. Herec a režisér přišel do Divadla Petra Bezruče v roce 1959 - hned po ukončení pražské divadelní akademie. A v ocelovém srdci republiky dělal divadlo s přestávkami téměř 15 let.

Psychiatrii v Nemocnici v Havířově čeká výrazná proměna

Pavilon už sice má novou fasádu i vyměněná okna. Vnitřní uspořádání ale neodpovídá současným standardům. Rekonstrukce je spočítána na více než 40 milionů korun převážně z evropských dotací a měla by začít příští rok na podzim.

Šumperští hasiči mají novou stanici

V Šumperku byla dnes otevřena nejmodernější hasičská stanice v Olomouckém kraji. 380 profesionálních hasičů se tak po roce a půl může přestěhovat do budovy s lepším technickým vybavením i komfortnějším zázemím pro vzdělání a trénink.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST