Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dolní oblast Vítkovic se po roce změnila v multižánrovou továrnu na hudbu.

Celkem na dvaceti scénách se tu během následujících čtyř dní představí na 350 hudebních, divadelních i jiných projektů.

Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava

Jaký bude letošní ročník Colours of Ostrava?

Začal festival Colours of Ostrava

Hudebníci dnes začali bavit návštěvníky až v podvečer, první festivaloví hosté ale vstupními turnikety prošli už v poledne.

Jan Pešek, marketing ČT

co všechno letos tady v Dolní oblasti Vítkovic v rámci festivalu nabídne Česká televize?

To hlavní na festivalu je ale pořád hudba

Největším lákadlem jsou britští Underworld. Legendě taneční hudby bude patřit nedělní závěr festivalu, co ale čeká na návštěvníky dnes?

Ministerstvo průmyslu a obchodu přihlásilo u Krajského soudu v Ostravě pohledávku za jednu miliardu 888 milionů korun vůči těžební společnosti OKD, která je v úpadku

Jde o náklady na likvidaci všech dolů společnosti, které by státu mohly nastat v případě, že by firma OKD na likvidaci dolů a zajištění bezpečnosti lidí a majetku neměla peníze.

Černobylské děti na ozdravném pobytu v Jeseníkách

Podhůří Jeseníků jako místo k lepšímu zdraví. Léčebný pobyt tam tráví šest desítek dětí z okolí ukrajinského Černobylu, kde před 30. lety vybuchla jaderná elektrárna. I když v té době ještě nebyly na světě, havárie negativně ovlivnila i jejich životy.

Řeka Ondřejnice v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku dnes ráno dosáhla prvního povodňového stupně

Prvního stupně dosáhla po třetí hodině ranní, když hladina dosáhla 136 centimetrů. O čtyři hodiny později pak stav vody poklesl k normálu, ale v 10:00 hodin znovu stoupl na úroveň stavu bělosti. Odpoledne však hladina řeky znovu klesla.

Polsko vydá Daneše Zátorského

Před několika dny ho zadržela tamní policie. Spolu s dalšími dvěma lidmi je podezřelý z podvodu za více než 100 milionů korun.

Kapela Ponk uspěla na festivalu Crossroads

A ještě Colours of Ostrava: Cesta na mezinárodní přehlídku Womex přes tento festival a jeho konferenci Crossroads podnikla brněnská kapela Ponk. Loni do Ostravy přijela jako začínající kapela, letos zde hrála pro publicisty a promotéry z celého světa.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST