Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ostravská lékařská fakulta přijme víc studentů

Lékařská fakulta Ostravské univerzity letos plánuje přijmout o zhruba deset procent studentů víc než loni. Spolu se stejnou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci tvoří mezi tuzemskými univerzitami výjimku.

Odpor proti uprchlíkům z Iráku ve Smilovicích

Ve Smilovicích na Frýdecko-Místecku sílí odpor proti pobytu křesťanských uprchlíků ve zdejším školícím středisku Karmel. Někteří lidé hlasitě dali najevo nesouhlas už na pondělním zastupitelstvu, teď chystají petici a další akce.

Vláda chce bojovat proti sociálnímu vyloučení dostupnými byty

Rodiny, které žijí na ubytovnách, by se měly do pěti let přestěhovat do běžných bytů. Počítá s tím Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na roky 2016 až 20, kterou dnes schválila vláda.

Petice proti socialistickému orloji v Olomouci

Na olomouckém náměstí měří čas už od patnáctého století. V různých podobách přečkal orloj několik režimů. Ten minulý se na jeho vzhledu odrazil nejvíce. Autoři petice chtějí změnu.

Nový projekt láká mládež do průmyslu

Učit se zkušeností a hrou. To je motto nového projektu, který se snaží studentům ze základních a středních škol ukázat, proč chtít pracovat ve významných průmyslových podnicích. Ty totiž dlouhodobě shánějí kvalifikované zaměstnance.

Psychiatrickou nemocnici v Opavě čeká rekonstrukce

Psychiatrická nemocnice v Opavě projde rozsáhlou rekonstrukcí a taky postaví nový přijímací pavilon. Stavbaři s těžkou technikou se sem nastěhují už letos na podzim. Nemocnice funguje už od konce 19.století.

Soud poslal do vězení majitele realitní kanceláře Koruna

Majitel zkrachovalé ostravské realitní kanceláře Koruna Radim Osmančík míří do vězení na šest a půl roku. Podvedl nejméně 26 klientů, kteří mu s důvěrou svěřili peníze při prodeji bytu nebo domu.

V Jeseníkách je druhý stupeň lavinového nebezpečí

Horská služba v Jeseníkách vyhlásila druhý stupeň lavinového nebezpečí. Za tuto zimu teprve podruhé. I když se návštěvníkům hor může zdát, že sněhu není příliš, kvůli nové pokrývce hrozí takzvané deskové laviny.

Koncert k výročí vznku ostravského televizního studia

Hudebníci a zpěváci, kteří začínali kariéru v Ostravě, se sešli na koncertu v ostravském Gongu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST