Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V Ostravě otevřela bezplatná poradna pro dlužníky

Každý třináctý obyvatel Moravskoslezského kraje má aspoň jednu exekuci. Vyplývá to z aktuálních statistik exekutorské komory. Přibývá hlavně lidí, proti který je vedeno deset i více exekučních řízení. I proto byla v Ostravě otevřena bezplatná poradna.

Rozhovor s Jaroslavem Kocincem

Rozhovor se zástupcem Exekutorské komory České republiky o dlužnících v Moravskoslezském kraji.

MHD v Přerově už jezdí podle jízdního řádu

Cestování městskou hromadnou dopravou v Přerově se od rána vrátilo do normálu. Autobusy jezdí v pravidelných intervalech a na všech linkách. Provoz zajišťuje nově společnost Arriva Morava.

Ostrava zvažuje stavbu lanovky

Prostor nad Ostravou by v budoucnu mohla křižovat lanovka. Vedení města nápad zvažuje. Zda je uskutečnitelný, to ukáže studie proveditelnosti. Podle předběžných plánů by lanovka mohla vést z Dolní oblasti Vítkovic přes centrum až k zoo v Michálkovicích.

Student z Třince vyhrál překladatelskou soutěž Evropské komise

Třinecké gymnázium má důvod k oslavě. Sedmnáctiletý student Miroslav Řehounek zvítězil v překladatelské soutěži pořádané Evropskou komisí. Vítězství za českou republiku vybojoval v konkurenci tří tisíc účastníků ze sedmi set čtyřiceti škol.

Horská služba přešla na digitální síť

Horská služba využívá novou digitální síť. Díky ní může rychleji najít pohřešované a zraněné lidi. Výhodou sítě je, že dispečer vidí na monitoru, kde se záchranáři právě pohybují, součástí vysílaček jsou totiž nově i GPS moduly.

Děti se učí číst splývavou technikou

Na osmi stech základních školách v Česku čtou děti splývavou technikou. Alternativní metoda, která si zakládá na perfektní výslovností, mimice i dramatickém prožitku. Na základní škole v Nákle u Olomouce čtou děti splývavě teprve půl roku.

Tomáš Skalík zmapoval cenné hrobky Opavska

Hrobky jako umělecké dílo. Na opavských hřbitovech jsou jich desítky. Ty nejhodnotnější popsal ve své publikaci sochař a restaurátor Tomáš Skalík. Vytvořil tak katalog pozoruhodných sochařských i kamenických výtvorů.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST