Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vysoké školy bojují o studenty

Videoklipy, slavné osobnosti, reklamní poutače nebo nová loga. Vysoké školy z kraje začínají bojovat o studenty, kteří v nich začnou studovat v příštím roce.

Přerov likviduje stará dětská hřiště

Přerov ruší dvanáct dětských hřišť. Jsou v havarijním stavu a pro děti nebezpečná. Do konce ledna zbývá dělníkům zlikvidovat poslední čtyři. Nová hřiště radnice stavět nebude.

Nikas – vítěz Velké pardubické dopoval omylem

Vítěze Velké Pardubické Nikase čeká diskvalifikace. Po říjnovém dostihu měl kůň v těle zakázaný kofein a theobromin. Podle dostihové stáje z Prostějovska za to může špatné krmivo od dodavatele.

Dobrovolnice zachraňují týrané psy

Za poslední tři roky zachránily z často hrozných podmínek až 350 psů a koček. Dobrovolnice z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve svém volném čase vyjíždějí k případům, kdy se lidé nestarají o svá zvířata.

Nová geriatrie v Havířově

Nemocnice v Havířově má novou geriatrii. Kompletní rekonstrukce oddělení, které je určené pro lidi nad 65 let, začala loni v březnu. Stála 25 milionů korun, které šly z evropských dotací.

Odhalený případ vydírání důchodce ve Frýdku-Místku

Nový trik jak okrást důchodce o peníze vyšetřují policisté ve Frýdku-Místku. Gang takzvaných šmejdů se tentokrát zaměřil na seniory, kteří chodí na hřbitovy za svými pozůstalými.

Část ostravského Přívozu už není špatno adresou

Ostravská část Přívoz bývala kdysi výstavní čtvrtí, v posledních desetiletích ale získala špatnou pověst mimo jiné kvůli zvýšené kriminalitě. Teď se ale Přívoz zvolna mění k lepšímu.

Studenti architektury navrhují vylepšení Ostravy

Knihovna v lososové barvě, kulturní centrum na hlavním náměstí a podél Ostravice živé nábřeží s kavárnami. Ideální Ostrava podle budoucích architektů. 26 studentů z pražské ČVUT hledá způsob, jak vrátit život do města,

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST