Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kontroly stánků na vánočních trzích

S kontrolami vánočního zboží začala v těchto dnes Česká obchodní inspekce. Kontroloři se zaměřili jak na kamenné prodejny, tak zejména na vánoční trhy. Například v Olomouci dnes inspektoři prověřili téměř dvě desítky stánků.

Zloději prorazili autem dveře prodejny v Hněvotíně

Škodu 700 tisíc korun za sebou nechali tři zloději v Hněvotíně na Olomoucku. V noci na čtvrtek prorazili autem dveře prodejny se zahradními jezírky a ukradli pokladnu. Zlodějům, hrozí trest vězení až na 5 let.

Nová LDN v bývalé nemocnici Nové huti

Senioři z Moravskoslezského kraje musí na postel v léčebně dlouhodobě nemocných čekat i několik týdnů. Situaci by mohlo změnit nové soukromé zařízení pro 120 pacientů. V léčebnu se mění bývalá nemocnice Nové huti Ostrava.

Soud zprostil viny starostu Hnojníku

Zprošťující rozsudek vynesl soud nad starostou Hnojníku Miroslavem Molinem. Žalobci se nepodařilo přesvědčit soud, že starosta Molin zmanipuloval veřejnou zakázku na rekonstrukci hasičské zbrojnice za více než milion.

Šedesátiny Havířova

Před šedesáti lety získal Havířov městská práva a stal se nejmladším městem v Československu. Důvodem vzniku byla potřeba zajistit bydlení pro horníky, kteří pracovali v okolních dolech.

Kašprek učí malé Romy

Interaktivní dílny, ve kterých má jednu z hlavních rolí loutka, pořádají členové sdružení THeatr ludem už několik let. Letos poprvé s nimi ale navštěvují i školáky ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Silný vítr škodil na Krnovsku

Silný vítr zasáhl během dnešního dopoledne Krnovsko. Na několika místech tam lámal stromy a strhával střechy. Kvůli silným poryvům větru spadl vzrostlý strom na jeden z bytových domů.

V Jablunkově vzniká muzeum bible

V Jablunkově vzniká Světové muzeum Bible. Nadšenci ho budují v bývalém klášteře, který dosud chátral. První návštěvníci si vystavené exponáty prohlédnou ještě před Vánocemi, na plno by muzeum mohlo začít fungovat do dvou let.

Veronika Holbová - nová operní naděje

Novou českou operní nadějí je pěvkyně Veronika Holbová. Šest-a-dvacetiletá sopranistka z Ostravy triumfovala na pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST