Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Přerov bojuje s Legionellou

V Přerově dnes začala dezinfekce části vodovodu kvůli bakterii legionella. Odborníci ji při namátkových kontrolách objevili v překročené koncentraci v pátek. Z osmi případů se dva týkají i domů s pečovatelskou službou.

Roman Vaškůj uspěl s odvoláním

Roman Vaškůj - zlínský podnikatel se dnes nedočkal rozsudku v kauze daňových úniků za 160 milionů korun. Vrchní soud zrušil jeho devítiletý trest a případem se bude muset znovu zabývat soud ve Zlíně.

Nový výzkum ovzduší v Ostravě

Nový důkaz o špatném ovzduší na Ostravsku. Vědci z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd už mají k dispozici první výsledky odběrů škodlivin ze vzduchu Radvanic a Bartovic - a také Vratimova. Letos v září se jich účastnilo 40 dobrovolníků.

Výměna občanských průkazů

Desítky tisíc lidí si musí letos vyměnit starý občanský průkaz za nový. Přesně před deseti lety totiž proběhla velká jednorázová výměna starých průkazů, kterým teď končí platnost.

Vědomostní soutěž pro žáky 5. tříd

Osm nejlepších školních týmu se dnes utkalo ve vědomostně - dovednostní soutěži Kvarteto. Soutěž je určená výhradně pro páťáky a v Ostravě se konala už po čtvrté.

Soud zprostil viny starostu Hnojníku

Zprošťující rozsudek vynesl soud nad starostou Hnojníku Miroslavem Molinem. Žalobci se nepodařilo přesvědčit soud, že starosta Molin zmanipuloval veřejnou zakázku na rekonstrukci hasičské zbrojnice za více než milion korun.

Potomci Josefa Ščerby převzali čestné občanství Karviné

Čestné občanství Karviné převzali potomci letce Josefa Ščerby. Tento válečný hrdina byl telegrafistou u československé bombardovací perutě britské Royal Air Force. Po havárii letadla přežil šest dní na nafukovacím člunu v Severním moři.

Výzkum kovů na technické univerzitě v Ostravě

Pevnější kovy se snaží vyvinout na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě. A to jednoduchou úpravou pomoci lisu. Využití by mohly najít v automobilovém průmyslu nebo ve zdravotnictví.

V Olomouci je přehlídka animovaného filmu

Malawský umělec Samson Kambalu je hlavním lákadlem letošní Přehlídky animovaného filmu v Olomouci. Ta startuje právě dnes. Kambalu je v Česku vůbec poprvé. Známý performer se vrací svým filmovým pojetím k rané kinematografii.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST