Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Skončila první fáze rekonstrukce Nádražní v Ostravě

V Ostravě po sedmi měsících skončila první etapa rekonstrukce Nádražní ulice v centru města. V okolí Stodolní ulice je nový povrch silnice, opravené jsou chodníky a výraznou změnou prošly zastávky.

Policie hledá muže, který obtěžuje dívky

Zatím neznámý muž oslovil v Dobraticích na Frýdeckomístecku nejméně dvě dívky. Nabídl jim, že je sveze autem. Ani jedna z nich ale do vozu nenastoupila a obě vše řekly rodičům. Policisté už začali případ vyšetřovat.

Agentura pro sociální začleňování bilancuje

Agentura pro sociální začleňování představila v Olomouci výsledky činnosti. Tři roky spolupracovala s osmnácti obcemi v Čechách a na Moravě. Především s těmi, které trápí vysoká nezaměstnanost, velký počet sociálních ubytoven a vyloučených lokalit.

Lázně Dolní Lipová na prodej

Lázně Dolní Lipová hledají nového majitele. Na areál sice potenciální kupci předložili dvě nabídky. Podle věřitelů jsou ale příliš nízké.

Servisy pro lyžaře jsou vytížené

Přesčasy i práce do nočních hodin. Lyžařské půjčovny i servisy v Olomouckém kraji pracují na plné obrátky. O víkendu zahájila provoz první lyžařská střediska a zájem o údržbu zimního vybavení je velký.

Nahý kalendář na pomoc psům

Nazí jsme krásní a pravdiví, tak se jmenuje projekt, který má pomoc opuštěným psům. Ročně se jich do útulku dostanou tisíce. Spousta z nich na nový domov čeká několik let. Autorka upozorňuje na konkrétní příběhy šedesáti fotografiemi.

Policie apeluje na lidi, aby si dávali pozor na zloděje

Kdo s koho! Tak zní motto informační kampaně, kterou v Ostravě připravilo krajské policejní ředitelství společně s Městskou policií Ostrava. Upozornit má veřejnost hlavně na nebezpečí kapesních krádeží.

Malování baněk v Opavě

Stoly plné barevných třpytek, lepidel a hlavně baněk čekají na návštěvníky ve Slezském muzeu v Opavě. Jako tradičně si tady budou moci ozdobit svou vlastní baňku. Jedna taková stojí 25 korun a s jejich výzdobou pomůže každému lektorka.

Olomoucká Tramtárie nastudovala Růži pro Algernon

Druhou novinku uvádí v letošní sezóně Divadlo Tramtarie. Diváci už si zvykli na zpracování literárních a komiksových předloh v podání olomoucké scény. Tentokrát se režisér Vladislav Kracík ujal veleúspěšné sci-fi povídky Růže pro Algernon.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST