Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Lidé z Karviné-Starého Města tlačí na OKD, aby je vykoupilo

Někteří obyvatelé karvinské části Staré Město žádají po OKD, aby vykoupila jejich domy. Zvažují i právní kroky. A to kvůli celkovému úpadku oblasti. Firma tam chce zásoby černého uhlí. Zatím na to ale nemá povolení.

Hasiči reklamují rekonstruovanou Nádražní ulici v Ostravě

Hasiči upozorňují na nebezpečné nedostatky při budování nových tramvajových zastávek v centru Ostravy, kde právě finišuje první fáze rekonstrukce Nádražní ulice. Nevyhovují obrubníky a hasičům v cestě stojí i další překážky.

Dopravci hledají nedostatkové řidiče i mezi ženami

Dopravní firmy trápí nedostatek řidičů. Aktuálně jich u nás chybí až 10 tisíc. Navíc se toto číslo zvyšuje - řidiči mění profesi, odchází do důchodu nebo do zahraničí. Především autobusoví dopravci se teď proto snaží nalákat na pozice řidičů i ženy.

Studenti simulují zasedání OSN

Delegáti z celého světa simulovali tento týden v Olomouci jednání OSN. To probíhá každoročně v New Yorku, sídle této organizace. V Evropě se takové setkání uskutečnilo poprvé v roce 2010, také v Olomouci.

Začíná sklizeň stromků

Začíná sklizeň vánočních stromků. Během dvou týdnů je hajní a pěstitelé musí připravit na svou cestu k prodejcům. Velké sucho by se na jejich kvalitě odrazit nemělo. Ceny podle prodejců zůstanou přibližně stejné jako loni.

Firmy mají nedostatek dělníků

Akutní nedostatek dělníků trápí firmy v Olomouckém kraji. Některé podniky dokonce musejí omezovat výrobu. Po pracovnících se už poohlížejí i v zahraničí. V současné době přitom úřady práce nabízejí nejvíce volných pracovních míst od roku 2008.

Začíná advent. Města rozsvěcují vánoční stromy

V neděli začíná advent. Už dnes večer ale některá města rozsvítí vánoční strom a zahájí oslavy přicházejícího adventu.

Odchovna tetřevů v Beskydech má pomoci kriticky ohroženému druhu

Lesníci a ochránci přírody chtějí vrátit do Beskyd tetřeva hlušce. U obce Krásná na Frýdeckomístecku otevřeli druhou odchovnu tohoto ohroženého ptáka v zemi. Jeho populace totiž během sto let klesla hned o dva řády.

Olomoučtí studenti uklízejí město

Netradiční akci připravili na dnešní ráno pracovníci Výstaviště Flora Olomouc a Univerzity Palackého. V rámci projektu Zazimujme parky, vyrazili do terénu studenti s hráběmi. Na starosti měli podzimní úklid Bezručových sadů.

Městská galerie v Ostravě se změní na příspěvkovou organizaci

Projektu městské galerie Ostrava se po třech letech otevírají nové možnosti. Ostravští Zastupitelé schválili záměr vytvořit pro ni příspěvkovou organizaci. Městská galerie současného umění tak bude oficiálně novou ostravskou institucí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST