Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Cestující v Ostravě mohou platit za dopravu elektronickou peněženkou

Cestující v ostravské MHD mohou platit elektronickou peněženkou na kartě ODISka. Výhodná má být hlavně pro ty, kteří hromadnou dopravu využívají spíše sporadicky.

ČSSD v Olomouci zatím nevybrali lídra pro krajské volby

Členové ČSSD v Olomouckém kraji zatím nevybrali lídra, který povede stranu v krajských volbách v příštím roce. Nový člověk nahradí v čele kandidátky současného hejtmana Jiřího Rozbořila, který je obviněný z korupce v kauze Vidkun.

Policie vyšetřuje útok na důchodkyni

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob, které jsou cílem podvodníků a násilníků. Během letošního půl roku napočítali policisté na Frýdecko-Místecku více než třicet takových případů. Další se stal v minulých dnech.

Záchranářské vrtulníky v Olomouci mají noční vidění

Nové brýle pro noční vidění používají olomoučtí letečtí záchranáři. Poprvé je testovali v ostrém provozu. Díky brýlím se dostanou i do těžko přístupného terénu, což by dříve nemohli.

Premiéra norského dramatu Lesík v Ostravě

Domácí násilí, zanedbávání a zneužití dětí. Hlavní téma dramatu Lesík norského autora Jespera Halleho. Drásavou sondu do dětské duše přivádí poprvé na česká jeviště Národní divadlo moravskoslezské.

Mental Café dává příležitost hendikepovaným

Lidé s postižením těžko hledají uplatnění. Podle analýzy pracovních inzerátů je pro ně určena jen každá padesátá pracovní nabídka. Hendikepovaní tak často najdou práci v rámci speciální projektů - v Ostravě připravují lidem kávu.

Škola ve Frýdku-Místku vaří i pro celiatiky

Rodiče alergických dětí z Frýdku-Místku už nemusí mít starost o to, co budou jejich potomci obědvat. Po úpravě zákona některá zařízení přestala dětem vařit diety.Teď se ve městě pokoušejí zavést nový systém.

Okolo silnic pokvetou rostliny

Vědci chtějí využít dálnice pro ochranu přírody. Okolo silnic začali vysazovat kokrhel. Odolnou rostlinu, která poskytne zázemí motýlům a jiným druhům hmyzu. Projekt vymysleli ekologové z olomoucké univerzity Palackého.

Výstava fotografa Jana Reicha v Kopřivnici

Fotografie české krajiny, které obletěly svět, jsou k vidění na Moravě. Lašské muzeum v Kopřivnici vystavuje cyklus Jana Reicha, kterému učarovala barokní krajina. Z pohledu poutníka ji fotografoval deset let.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST