Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vedení olomoucké ČSSD jedná o obviněném hejtmanovi

Vedení krajské sociální demokracie rozhoduje od 17. hodin o osudu olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila. Toho včera obvinila policie kvůli údajné korupci v kauze Vidkun. Rozbořil včera rezignovat odmítl.

Kdo jsou obvinění v kauze VIDKUN?

Ivan Kyselý a Karel Kadlec jsou mezi obviněnými v olomoucké korupční kauze, která zasahuje policisty i politiky.

České a polské Slezsko propojí nové vlakové spoje

České a polské Slezsko propojí od poloviny prosince nové vlakové spoje. České dráhy podepsaly s polskými Kolejemi Śląskimi smlouvu, podle které vznikne nové spojení mezi Bohumínem a Katovicemi, vlaky propojí nádraží v českém a polském Těšíně.

Roste zájem o asijská studia

Stále větší poptávku evidují tuzemské univerzity o studium asijských jazyků. Mladí lidé se přitom začali specializovat na obchodní a hospodářská studia, díky kterým mají snadnější pracovní uplatnění.

Tank pomáhá kultivovat krajinu v Havířově

Historická vojenská technika, která pomáhá ochraně životního prostředí. K tomuto netradičnímu spojení sáhli úředníci z havířovského magistrátu. S tankem T 55 kultivovali přírodní památku Mokřad u rondelu.

Černá louka v Ostravě představuje výstavu Život bez bariér

Život bez bariér, to je název výstavy kterou letos už po čtvrté uspořádalo ostravské výstaviště Černá louka. Během tří dnů se na ní představí na 60 vystavovatelů z celé republiky.

Nový světový rekord v plavbě na plachetnici

Nový světový rekord vytvořený plavbou na plachetnici. 9 172 námořních mil zdolala česko-polská posádka na plachetnici Selma. Podařilo se jim doplout až do Velrybí zátoky v Rossově moři u Antarktidy.

Výstava varuje školáky před drogami

Neobvyklá výstava na krnovských školách. Má název Ne závislosti. Na ní policisté a učitelé interaktivní formou probírají s dětmi jednotlivá témata projektu – alkohol, tabák i drogy.

Snahy o obnovení faunaparku ve Frýdku-Místku

Odpočinout si v klidném prostředí parku, který ve Frýdku-Místku je už od 60.-tých let. To je cílem členů faunaspolku, kteří usilují o jeho obnovení

Bezruči nastudovali Zbabělce Josefa Škvoreckého

Válka v rytmu swingu. Ostravu dnes večer čeká světová premiéra Zbabělců Josefa Škvoreckého. Divadelní adaptace jeho nejznámějšího románu nabídne divákům pohled na konec druhé světové války očima hlavního hrdiny Dannyho Smiřického.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST