Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Živnostníci častěji krachují

V Česku přibývá živnostníků, kterým se nedaří podnikat a musejí svou činnost ukončit, nebo vyhlásit osobní bankrot. Ve srovnání s loňským rokem se jejich počet zvýšil o 32 procent. A jen letos už bankrot vyhlásilo přes 700 živnostníků.

Investice Hyundai Mobis vázne na pozemcích

Dva týdny má Ostrava na to, aby prodala pozemky v mošnovské průmyslové zóně korejské firmě Hyundai Mobis. Jinak by investor zvážil odchod na jinou lokalitu.

Hasiči z Ostravska propagují oranžové cisterny

Barva hasičských vozů v Česku by se mohla změnit. A to z tradiční červené na signální oranžovou. Například hasiči v Moravskoslezském kraji ji jako jediní v republice používají na svých autech.

Roste zájem o nulté ročníky základních škol

V Moravskoslezském kraji se zvýšil zájem o přípravné třídy na základních školách. Takzvané nulté ročníky už neslouží jen dětem, které pochází ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale i těm, které do školy nastoupí později.

Policisté řeší stále častěji krádeže dřeva z lesů

Policisté řeší stále častěji krádeže dřeva z lesů. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které sami skácí. Vyšetřování takových případů je ale složité – majitelé většinou přijdou na krádež až po delší době.

Přehnané bezpečnostní pomůcky pro děti

Bezpečnostní pomůcky pro batolata mohou být kontraproduktivní.

Nové komunitní centrum pro důchodce v Ostravě-Porubě

Senioři z ostravského obvodu Poruba už nemusí trávit odpoledne doma. Ode dneška mají k dispozici komunitní centrum Archa. Vzniklo v komerčních prostorách, které byly delší dobu prázdné. Program si budou senioři plánovat sami.

Pěstování konopí pod kontrolou celníků

Na Moravě končí sklizeň konopí setého. Rostlina se stále více využívá v textilním, potravinářském i kosmetickém průmyslu. Pěstování se řídí přísnými pravidly.

Užitečný vynález olomouckých toxikologů

Unikátní modely lidských buněk vyvinuli toxikologové z Univerzity Palackého v Olomouci. Buňky určí například škodlivé látky, které jsou v potravinách. Pomáhají ale i ve vývoji nových léků.

Proměny Lysé hory

Lysá hora v Beskydech se v posledních letech zařadila mezi turisty nejnavštěvovanější tuzemské vrcholy. Jen loni po zdejších stezkách vystoupalo na 350 tisíc lidí. V současné době prochází vrchol velkými proměnami.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST