Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Generálka na Dny NATO

Dnes v areálu proběhla generální zkouška a přilétala další letadla. Přípravy zatím probíhají bez komplikací.

Příspěvky na bydlení

Vyplácení příspěvků na bydlení by nově měly regulovat obce. Po jednání s radou Asociace krajů ČR o novele zákona o sociálním bydlení to dnes řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Města vysazují listnaté stromy, jehličnanům se nedaří

Města po celém Česku řeší jaké druhy stromů a keřů vysazovat v parcích nebo v ulicích. Zatímco některé dřeviny rostly ve městech mnoho let bez komplikací, teď usychají a nedaří se jim. Podle odborníků souvisí problémy s vývojem klimatu.

Příliš kroužků dětem škodí

Přemíra zájmových aktivit děti podle nich nerozvíjí. Spíše naopak. Přestávají zvládat nejen samotné kroužky, ale i školu.

Bankovní úředník má jít na 5 let do vězení za zpronevěru

Pět let vězení za zpronevěru více než jedenácti milionů korun dostal bankovní úředník Michal Chalupa u ostravského krajského soudu. Peníze kradl klientům Raiffeisen banky přímo z účtů a také prodejem cenných papírů bez jejich vědomí.

Archeologové doložili dávnou historii Ostravy

Vzdálenou historii Ostravy odkryli archeologové. V centru města objevili pozůstatky z doby středověku a dokonce i z časů před založením Ostravy. Ve výzkumech, konkrétně na Kostelním náměstí, kde se opravuje kanalizace, budou opět pokračovat od pondělí.

O mateřskou dovolenou má zájem minimum otců

Od roku 2009 může ženu na MD zastoupit otec. V zahraničí nic neobvyklého, u nás však o MD otcové příliš zájem nemají.

Ochránci přírody rozmísťují v Jeseníkách fotopasti

Pohyb velkých šelem v Jeseníkách začínají v těchto dnech zkoumat odborníci z Hnutí Duha a ChKO Jeseníky. Na předem vytipovaných místech instalují tzv fotopasti, které mají potvrdit výskyt jednotlivých druhů šelem.

Také Ostrava zažije "město jinak"

Koncerty, workshopy, soutěže a hlavně neformální setkání - tak vypadá program sousedských slavností s názvem Zažít město jinak. Akce se o víkendu koná v 11 městech po celé České republice.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST