Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hygienici kontrolují školní jídelny

Se začátkem školního roku vyrazili do školních jídelen i pracovníci hygieny. Zaměřili se na přípravu a skladování potravin i na složení jídelníčku.

Olomouc chystá změnu alkoholové vyhlášky

Olomoucká radnice se chystá zrušit vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejných místech. Poté ji ale znovu příjme. Důvodem je rozhodnutí Ústavního soudu, který města za podobné vyhlášky kritizoval.

Skončila rekonstrukce Mariánskohorské ulice v Ostravě

Letní uzavírky v Ostravě se chýlí ke konci. Po téměř tříměsíční rekonstrukci se otevírá frekventovaná Mariánskohorská ulice. Bez omezení je průjezdná i křižovatka u Vodárny. To nejhorší z letních uzavírek tak řidiči v Ostravě mají za sebou.

Vzkaz stavitelů Jaroňkovy útulny ve Štramberku

Přes 90 let starý vzkaz zedníků objevili jejich následovníci při rekonstrukci Jaroňkovy útulny u hradu Trúba ve Štramberku.

Lidé z Ostravy-Poruby vylepšují veřejný prostor

Aktivně vstupovat do veřejného městského prostoru a kultivovat ho. O to se snaží několik desítek Ostravanů sdružených do iniciativy Chceme mít barevnou Porubu. Netradiční posezení z vyřazených palet zaplatila porubská radnice

Krnovská radnice nabízí kompenzace za obchvat

Krnovská radnice nabízí zahrádkářům ve Zlaté Opavici kompenzace. Přes tuto osadu totiž povede trasa krnovského obchvatu a bude tam zrušena přibližně třetina všech zahrad.

Památkový ústav v Ostravě čeká stěhování

Velké stěhování čeká pracovníky Národního památkového ústavu v Ostravě. Už brzy se z Přívozu přesunou do nového sídla vedle ostravské městské nemocnice.

Janáčkova filharmonie Ostrava zahájila další sezónu

Janáčkova filharmonie Ostrava zahajuje další sezónu. Podle vedení souboru by měla být nabitá jak silným programem i skvělými umělci, kteří budou v Ostravě hostovat.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST