Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Obce budou moci zakázat vjezd kamionům

Zakázat vjezd kamionům, které sjíždějí z dálnice, aby se vyhnuly mýtu, pomůže od ledna městům a obcím nová dodatková tabulka. Využijí ji například Klimkovice.

Přibývá exekucí na důchody

Půjčky, dluhy, a následné exekuce - takový je čím dál častější scénář u většiny důchodců v celé republice. Roste počet exekucí na důchody. Letošní čísla jsou podle České správy sociálního zabezpečení už o čtyři tisíce vyšší než loňský celkový počet.

Vláda schválila stavbu obchvatu Opavy

Vláda na svém zasedání schválila plánovanou výstavbu obchvatu Opavy. Ten by měl být společně s dalšími stavbami součástí páteřní sítě silnic, které propojí Moravskoslezský kraj s Polskem.

Boj bonusových karet v Jeseníkách

Dlouhé roky neměly Jeseníky žádnou slevovou kartu. Toto léto ale začaly do hor lákat turisty hned dvě. Sdružení, která s bonusovými pasy přišla, je začala připravovat nezávisle na sobě.

Základní škola v Opavě otevře první třídu pro nadané děti

Na základní škole v Opavě otevírají novou speciální třídu. Je to první třída v Moravskoslezském kraji, která je inspirovaná vzdělávacím programem Tomáše Blumensteina.

Ostravská univerzita přispěla k úspěšnému výzkumu buněčné evoluce

Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity slaví další úspěch. Ve spolupráci se zahraničními experty zjistili podrobnosti o tom, jak vypadal prapředek všech eukaryotických buněk - tedy buněk, které stojí za vývojem veškerého života.

Začala letní Flora Olomouc

Nejstarší a největší květinová výstava v Česku dnes odstartovala v Olomouci. Na letní etapě Flóry Olomouc se představují víc než dvě stovky vystavovatelů a prodejců.

Testování nové lávky přes Bečvu v Přerově

Novou lávku přes řeku Bečvu v Přerově testovali projektanti. V předchozích dnech přes mostek jezdila nákladní auta, dnes se jej projektanti pokoušeli rozkmitat. Zjišťují, jestli je most dostatečně bezpečný.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST