Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kůrovcová kalamita na Libavé

Lesníci z Libavé na Olomoucku zažívají nejhorší kůrovcovou kalamitu v historii. Současné suché a horké počasí těmto škůdcům velmi prospívá. Kůrovec napadá smrky a v lesích způsobuje mnohamilionové škody.

Speciální vysílání ke kůrovcové kalamitě

Rozhovor s Jaroslavem Neradem - ředitelem divize Vojenských lesů a statků v Lipníku nad Bečvou.

Dopady veder na řidiče autobusů a úředníky

Extrémní teploty komplikují práci i řidičům dálkových autobusů. Některé nejsou klimatizované a řidiči se nemohou ochladit ani v místnostech, kde čekají na další spoj. Vysoké teploty dělají problémy i úředníkům.

Frýdek-Místek začal zveřejňovat smlouvy

Větší transparentnost nebo třeba větší šance ovlivnit, co nového vznikne ve městě - to slibuje nové programové prohlášení frýdeckomísteckých radních. Zároveň město začalo na internetu zveřejňovat i uzavřené smlouvy.

Definitiní trest pro účetní z Orlové za zpronevěřu pěti milionů

Čtyři roky vězení, zaplacení škody a na pět let zákaz dělat účetní. Vrchní soud v Olomouci potvrdil trest pro Moniku Jaworkovou - bývalou úřednici z Orlové. Během let 2007 až 2011 si neoprávněně převedla z městských peněz 5 milionů na svůj účet.

Řemeslníci objevili v kostele v Rybí schránku s archiváliemi

Kovovou schránku s dokumenty našli řemeslníci při rekonstrukci kostela Nalezení sv. Kříže v Rybí na Novojičínsku. Archiváři považují více než dvě stě let staré dokumenty za velice významné.

Afghánec s rodinou našel azyl v Havířově

Pomáhal českým vojákům v Afghánistánu. Nimatullah Abdullah před pěti měsící uprchl ze země s těhotnou manželkou i dvěma dětmi. Azyl našli v Havířově - Šumbarku - v jednom z dvaceti bytů, které si stát pronajal od soukromníka právě pro uprchlíky.

Havířovská policie dopadla zloděje aut

Gang zlodějů a překupníků kradených aut zatkla v Havířově policejní zásahová jednotka. Během tři čtvrtě roku ukradli na Karvinsku a v Ostravě nejméně třináct škodovek. Škoda podle prvotních odhadů dosahuje nejméně půl druhého milionu korun.

Vystava o Henryku Sienkiewiczovi v Kuníně

Poláci mu věnovali zámek a švédská akademie mu udělila Nobelovu cenu za literaturu. Spisovatel Henryk Sienkiewicz se dočkal i mnoha dalších poct. Některé z nich, třeba dopis amerického prezidenta, jsou k vidění na zámku v Kuníně.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST