Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Tábor ve Vyšních Lhotách se plní uprchlíky

Do detenčního zařízení pro uprchlíky ve Vyšních Lhotách se ještě dnes přesune 51 mužů z Bělé pod Bezdězem a ze Zastávky u Brna. Další převozy jsou naplánované na víkend - celková kapacita areálu je 220 lůžek.

Rozhovor s vedoucím střediska ve Vyšních Lhotách

Migranti budou mít v táboře volný režim

V Dole Darkov zahynuli tři horníci

Tři mrtvé a dva zraněné si vyžádalo noční neštěstí na Dole Darkov. Při ražení důlního díla se tam uvolnil kus horniny a vznítil se metan. Příčinu události vyšetřuje báňský úřad a policie.

Lidé trpí extrémními teplotami

Tropické dny vrcholí. Lidé ve městech se chladí, kde se dá. Například v Olomouci se osvěžují v barokních kašnách. Ovšem jde o kulturní památky a koupání v nich je zakázáno. Navíc jakost vody nekontrolují hygienici, varují proto před kožními nemocemi.

Speciální vysílání o vedru

Jak lidé čelí extrémním teplotám?

Nefunkční vodovod v Loučkách nad Odrou

Voda dovážená v barelech nebo ze soukromých studní, které ale nyní často vysychají - právě to jsou jediné zdroje pitné vody pro zhruba třicítku obyvatel Louček nad Odrou. Chybějící vodovod sice město postavilo už loni, připojit se na něj ale stále nelze.

Olomoučtí revizoři jsou výkonnější

Počet černých pasažérů v olomoucké městské hromadné dopravě výrazně stoupl. Revizoři loni přistihli 12 600 lidí – což je o 3400 lidí více než v předchozím roce. V průměru jde o 35 lidí denně.

Klesá zájem o vysokoškolské koleje

Studenti vysokých škol ztrácí zájem o ubytování na školských kolejích. Někteří z nich raději bydlí doma nebo v pronajatém bytě, kde mají větší soukromí. Vysoké školy tak místa musí rušit nebo se koleje snaží opravit a zmodernizovat.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST