Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hygienici kontrolují tábory

Prázdniny jsou v plném proudu a na dětské tábory kromě dětí vyrazili taky hygienici. Kontrolují, v jakých podmínkách děti bydlí nebo jak se stravují. Dnes navštívili hasičský tábor v Čermné ve Slezsku.

Soud osvobodil bývalou náměstyni primátora Olomouce a znalce

Olomoucký okresní soud osvobodil exnáměstkyni Hanu-Koštilovou-Tesařovou a soudního znalce Jana Dostála. Obžalováni byli z údajně nevýhodného prodeje budovy bývalého polygrafického učiliště v centru Olomouce. Hrozilo jim deset let.

Registrace problémových fanoušků

Registrace při vstupu na fotbalový zápas se bude týkat jen problémových návštěvníků. Řekl to ministr vnitra Milan Chovanec. Asociace s ministerstvem vnitra úzce spolupracuje od loňského utkání Ostravy se Spartou, které narušilo řádění výtržníků.

Povodí Moravy přispěje na dobrovolné hasiče

Povodí Moravy vybaví hasiče. Dobrovolné sbory mohou získat až šedesát tisíc korun. Například na novou techniku i na výchovu mládeže. Povodí chce tak podpořit spolky, které pomáhaly při likvidaci různých škod po haváriích nebo během povodní.

Ostravská Nádražní ulice je uzavřená

Celý měsíc zcela bez dopravy. Ode dneška začala platit úplná uzavírka Nádražní ulice v centru Ostravy. Kvůli výměně kolejí tudy neprojedou auta ani tramvaje a náhradní dopravu budou zajišťovat autobusy.

Kdo zachrání kostel ve Slezské Hartě?

Už tři roky se snaží o záchranu kaple sv. Archanděla Michaela Ivo Dokoupil z Hnutí Duha. Polorozbořený kostel je chráněnou památkou ve vlastnictví státu a stojí u přehrady Slezská Harta na Bruntálsku.

Shakespearovské slavnosti v Ostravě

Snem noci svatojánské, touto bláznivou letní komedií se letošní ročník Shakespearovských slavností překlápí do své druhé poloviny. O představení na slezskoostravském hradě je tradičně obrovský zájem.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST