Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Chudí lidé z ubytoven mají malý zájem o byty

O obecní byty nebo byty RPG, které Ostrava nabízí vybraným obyvatelům ubytoven, je nízký zájem. A to i přesto, že náklady na byt jsou nižší nebo srovnatelné s ubytovnou. Podle některých starostů za to může neochota lidí řešit svou situaci.

Mladecko čekají třetí volby

Už potřetí během jednoho roku se budou muset vypravit lidé v Mladecku ke komunálním volbám. Letos v červnu se tam volby opakovaly poprvé. Většina zastupitelů ale rezignovala kvůli sporu o to, kdo by měl být v obci starostou.

Hasiči dostali novou techniku za 200 milionů

Profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji dostali novou techniku. Dnes si převzali celkem 16 prvovýjezdových vozidel a 17 cisteren. Jde o největší obměnu techniky v historii sboru celkově za 215 milionů korun.

Vzácný kostel ve Velkých Karlovicích prochází zásadní opravou

Lidové baroko z poloviny 18.století bude zase jako nové. Dřevěný kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích prochází nejradikálnější opravou ve své historii. Mistři tesaři opravují jeho věž a vymění taky šindely na střeše i bočních stěnách kostela.

Důl Hlubina bude plný umění

V areálu Dolu Hlubina začaly přípravy na 1. ročník nového festivalu FreeArtBeat. Fungovat má jako jedno velké umělecké dílo plné hudby, vizuálních efektů, divadla či moderní technologie včetně robotů.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST