Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dostavba křižovatky v Rychlaticích může začít

Ředitelství silnic a dálnic už vlastní všechny pozemky k dokončení torza křižovatky rychlostní silnice R48 v Rychalticích. Soudy po 10 letech sporů zamítly žaloby původních majitelů proti vyvlastnění. Silničáři chtějí stavět ještě letos.

Následky bouře v oblasti pod Kralickým Sněžníkem

Obce pod Králickym Sněžníkem, přes které se v úterý v noci přehnaly silné bouřky, sčítají škody. Lidé byli mnohde bez proudu dva dny.

Následky bouří v Moravskoslezském kraji

Podobně jako v Olomouckém kraji na tom byly i domácnosti v Moravskoslezském kraji. Kalamitní stav ráno zrušili energetici na Ostravsku, v Karviné platí i nadále.

Přípravy na otevření tábora ve Vyšních Lhotách

Ministerstvo vnitra už hledá zaměstnance do připravovaného uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. Do obce v Beskydech by se měli cizinci nastěhovat na konci prázdnin. Ministerstvo zatím nechce sdělit podrobnosti. Mělo by jít o detenční zařízení.

Nezaměstnanost klesla v Moravskoslezském i Olomouckém kraji

Nezaměstnanost v Moravskoslezském i Olomouckém kraji klesla. Na první příčce, co do počtu lidí bez práce, vystřídala Karviná Bruntál. Nejvíce si polepšil Frýdek-Místek a Ostrava. Moravskoslezský kraj je v nezaměstnanosti druhý za Ústeckým krajem.

Policisté nevypátrali zloděje hukvaldské lišky

Ani po 5 týdnech pátrání policie nezjistila, kdo ukradl bronzovou sochu lišky Bystroušky z obory pod hradem Hukvaldy.V rodišti Leoše Janáčka stál tento symbol více než půl století. Některé stopy, které by pomohly zloděje dopadnou, ale policisté mají.

Pokračuje přelíčení s Petrem Kramným

Soudní znalkyně z psychiatrie a psychologie u soudu v Ostravě popsaly Petra Kramného, který čelí obžalobě z dvojnásobné vraždy manželky a dcery během předloňské dovolené v Egyptě. Měl je zabít elektrickým proudem.

Chystá se vyhlášení nových chráněných území

Evropská unie žádá po České republice, ať plní své závazky z přístupových dohod a do konce roku rozšíří počet chráněných území. Ministerstvo životního prostředí proto navrhlo 55 nových evropsky významných lokalit. Dvě jsou i v Moravskoslezském kraji.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST