Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Cvičné naplňování ČEZ arény

V ostravské Čez aréně dnes probíhalo cvičné naplňování haly. Organizátoři mistrovství světa v hokeji chtěli zjistit, jak dlouho jim bude trvat, než na svá místa před zápasy dostanou všechny fanoušky.

Rekvalifikace Romů

Najít práci je pro ně problém. Zvýšit šanci na uplatnění teď čtyřem desítkám trvale nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji pomáhají rekvalifikační kurzy, které pořádá sdružení Vzájemné soužití. Dnes účastníci jednoho z kurzů skládali závěrečné zkoušky.

Bezejmenný rudoarmějec má jméno a nový pohřeb

Vojenský pohřeb po 70 letech. V Hlučíně o víkendu pohřbí ostatky sovětského pilota Vasilije Alexejeviče Staška, který zemřel 27. dubna 1945. Nadšenci vojenského letectví je objevili vloni při vyzvedávání zbytků letadla, se kterým letec havaroval.

Sezóna sběru medvědího česneku vrcholí

Právě vrcholí sezóna medvědího česneku - v gastronomii čím dál oblíbenější rostliny. Ve velkém množství roste ve vlhkém prostředí nejčastěji lužních lesů.

Třinec se musel smířit s prohrou

Třinečtí oceláři prohráli sedmé finále hokejové extraligy na domácím ledě 0:2. Na hokejový mistrovský trůn tak usedli hráči z Litvínova. V Třinci už se přitom přes den připravovali na oslavu druhého titulu v historii klubu.

Bobr poničil novou cyklostezku

Popraskaný asfalt a vyvrácené obrubníky - i tak vypadá tři roky stará cyklostezka mezi Lipníkem nad Bečvou a oseckým splavem. Za její poškození může bobr evropský, který si v březích Bečvy, kudy asfaltová cesta vede, hloubí nory.

Zajímavosti Slezské brány

Mladí vědci z Ostravské univerzity zmapovali, jaké přírodní zajímavosti lze najít v regionu Slezská brána, který se rozkládá na katastrech devíti obcí mezi Ostravou, Frýdkem-Místkem a Havířovem. Svá zjištění shrnuli do knihy.

Šperky v Mama Gallery

Pohádkové šperky, které podtrhují ženskost a otevírají srdce, tvoří Janja Prokic. Za kolekci Hidden Place získala letošní cenu Czech Grand Design. S fotografkou Michaelou Čejkovou ji představila v ostravské Mama Gallery.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST