Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Soud v Olomouci řeší žalobu na nemocnici

Výslechem otce a porodníků pokračovalo dnes soudní líčení, ve kterém rodiče těžce postižené Lucie žalují olomouckou Fakultní nemocnici o téměř 17 milionů.

Hotovostí platby za šrot jsou minulostí

Sběrači kovů už nedostanou peníze na ruku. Od včerejška platí vyhláška, podle které mohou sběrny lidem peníze vyplatit pouze bezhotovostně - tedy buď složenkou nebo jim peníze poslat na účet. Tato změna má pomoci snížit počty krádeží kovů.

Soud v Ostravě řeší podvody s pozemky

Rozsáhlé podvody s pozemky začal řešit ostravský krajský soud. Nejméně deset majitelů zemědělské půdy z Jablunkovska netušilo, že Lukáš Šimko s manželkou na jejich půdu bere dotace z Evropské unie. Podle žalobce zfalšoval nájemní smlouvy.

Sesuvy půdy v kraji

Dvě města na Novojičínsku řeší sesuvy půdy. V příborské části Hájov bude radnice stržený příkop u silnice opravovat, podemletá cesta v Kopřivnici se kvůli malému vytížení sanace nedočká. Kraj eviduje přes 100 sesuvů půdy.

Investice do zoo na Svatém Kopečku

Zoologickou zahradu na Svatém Kopečku čekají další změny. Za dva a půl milionů korun dělníci opraví vyhlídkovou věž a postaví další část safari. A to ještě letos.

Humanitární pomoc pro východní Ukrajinu

Další kamion s humanitární pomocí vyrazí na Ukrajinu zítra ráno z Ostravy. Více než sto tun pomoci se nakládá v různých městech Česka. Cílem konvoje je pak Slavjansk na východní Ukrajině. Akci organizuje Člověk v tísni.

Školáci z Havířova vyrazili na ozdravný pobyt

První skupina havířovských školáků dnes vyrazila na ozdravný pobyt do Jeseníků. Děti z první a čtvrté třídy Základní školy Moravská v Havířově-Šumbarku stráví jedenáct dnů v obci Karlov.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST