Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nová šichta v OKD

Společnost OKD bude znovu propouštět. Situace na trhu s uhlím se nelepší a firma tak vytěží o milion tun suroviny méně než loni. Pro horníky, kteří odcházejí z šachet připravila program Nová šichta.

Útok dřevem na D1

Dva neznámí pachatelé útočili na auta na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku. Večer na projíždějící vozidla z mostu shazovali dřevěná polena. Poškodili asi 25 aut, jeden člověk se zranil. Policisté pátrají po zeleném pick-upu s přívěsným vozíkem.

Sdílená auta dorazila do Ostravy

Sdílení automobilů, služba, kterou je nyní možné využívat i v Ostravě. Výhodná je především pro občasné řidiče, kteří se tak nemusí zatěžovat s koupí vlastního vozu či jeho servisováním. Jeden takový automobil může sloužit až deseti uživatelům najednou.

Lyžařská střediska zažívjí nápor lidí

Prodloužený víkend kvůli pololetním prázdninám přilákal na hory řadu rodičů s dětmi. Na horách - konkrétně v Jeseníkách dnes téměř všechna střediska hlásila rekordní návštěvnost letošní zimy.

Nové prostory pro oběti domácího násilí

Nové dvě poradenské místnosti pro osoby ohrožené domácím násilím. V Ostravě je mají dvě nová centra. V Mariánských horách a Ostravě - Hrabůvce. Ostravští policisté tak mají k dispozici už 4 místnosti, kde mohou pracovat s obětmi domácího násilí.

Soutěž studentských robotů

Postavit robota - i to umí studenti Vysoké školy báňské v Ostravě. Proto univerzita už popatnácté uspořádala soutěž robotů, které si sami staví středoškoláci. Letos se konala současně se dnem otevřených dveří.

Výstava Jiřího Šalamouna v Olomouci

Nejvýznamnější ilustrátorské práce Jiřího Šalamouna představuje výstava v olomouckém Muzeu umění. Zaměřena je spíše na dospělou literaturu a mladého čtenáře.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST