Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V šesti obcích začala platit vyhláška proti sběračům kovů

Od Nového roku začala v šesti městech a obcích na Karvinsku platit vyhláška, která zakazuje lidem odevzdávat šrot v soukromých sběrnách. Nově ho mohou nosit jen do městských sběrných dvorů.

Nový rok přinese zdražení služeb a energií

Většina domácností v Moravskoslezském kraji si v tomto roce připlatí za některé služby a energie. Zdraží třeba vodné a stočné a někde i nájemné a teplo. Koruny navíc zaplatí i cestující v hromadné dopravě.

Rekordní evropské dotace pro Moravskoslezský kraj

Rekordních 5 miliard korun z Evrospkých dotací letos získá moravskoslezský kraj. Regionální rada Moravskoslezsko každoročně proplácí dvě až tři miliardy, v roce 2015 to bude až dvojnásobek.

Začala Tříkrálová sbírka

Tři králové po roce opět v ulicích. První lednové dny tradičně patří Tříkrálové sbírce. Letos je to už po patnácté a představitelé charity se shodují, že jde o největší charitativní sbírku u nás.

Demolice výškové budovy v Opavě

Začala demolice výškové budovy v Opavě. Na jejím místě by v budoucnu mělo vzniknout nové obchodní a společenské centrum, které vybuduje soukromý investor.

Nový cyklus dokumentů České televize

Zítra se na obrazovkách české televize poprvé objeví Moje soukromá válka. Tým publicistů ostravského studia tak nazval nový dokumentární cyklus. Autoři v něm chtějí volně navázat na několikaletou tradici známé série Ta naše povaha česká

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST