Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

OKD nesmí těžit v nebezpečné lokalitě

Báňský úřad ukončil šetření důlního neštěstí, ke kterému došlo v polovině listopadu na Karvinsku. Podle výsledků zprávy OKD nemohlo udělat pro ochranu svých zaměstnanců více. Do míst, kde v dole ČSM v Karviné k otřesu došlo,se už ale horníci vrátit nesmí.

Raněný horník o důlním otřesu

Marius Šurka utrpěl závažná poranění při listopadovém otřesu v dole na Karvinsku. Už je na tom trochu lépe a na Vánoce opustí nemocnici.

Hranice bez hracích automatů

Do konce roku musí zmizet z Hranic na Přerovsku všechny hrací automaty. Vyplývá to z vyhlášky, kterou schválili zastupitelé města už před třemi lety. Počet automatů se od té doby postupně snižoval až na současných 160.

První kniha policejních pohádek

Policie v Moravskoslezském kraji vydala knihu policejních pohádek. Je určena k výuce předškoláků i školáků. Šestnácti příběhy je provede policista Honzík, který upozorní na správná pravidla chování.

Stříhání lidí bez domova

Netradiční akci připravila humanitární organizace Adra ve Frýdku-Místku. Lidé bez domova se v rámci ní mohli před vánočními svátky nechat ostříhat a oholit a také si vyzvednout čisté oblečení.

Nová krizová linka Ztracené dítě

Ztracené dítě – nová telefonická linka, která pomáhá lidem v nouzi. Pracovníci za rok fungování vyřídili už více než 1 200 hovorů. Rozvody manželů a následný boj o dítě, to je jeden z nejčastějších problémů, s kterými odborníci pomáhají.

Opuštění psi dostávají vánoční nadílku

Psi z útulků dostávají vánoční dárky. Například do toho v Olomouci, který je největší v Olomouckém kraji, je nosí rodiny s dětmi nebo i lidé, kteří uspořádali dobročinnou sbírku.

Výstava Kdo na moje místo?

20 předních českých autorů reaguje a inspiruje se dílem a osobností Petra Bezruče

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST