Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Lidé si vyzkoušeli, co zkusí bezdomovci

Pět stupňů nad nulou a sychravé počasí. Podmínky, které provázely v Olomouci 11 lidí, kteří si v noci na dnešek vyzkoušeli, jaké je to být bezdomovcem. Zapojili se tak do akce Noc venku, která proběhla v patnácti českých a moravských městech.

Výpověď exředitele filharmonie neplatí

Okresní soud v Ostravě dal za pravdu odvolanému řediteli Janáčkovy filharmonie Ostrava Peteru Krajniakovi, že jeho výpověď nebyla v pořádku.

Zábava pro cestující - luštění hádanek

Radnice v Třinci se rozhodla cestujícím zpestřit jízdu autobusem po městě. Ve spolupráci s dopravním podnikem do vybraných spojů nainstalovala speciální LCD obrazovky.

Unikátní mluvící průvodce

Slyšíme Beskydy. Název v České republice ojedinělého projektu, který má turistům přiblížit zajímavá místa. Stačí, když má sebou návštěvník Beskyd chytrý telefon.

Nový obor na zpracování plastů

Nový maturitní obor, který bude v České republice ojedinělý. Střední průmyslová škola v Olomouci začne od září vyučovat zpracování plastů, gumy a usně. V prvním ročníku by se mohlo objevit až 30 studentů.

70 let od bombardování Přerova

Dnes je to přesně 70 let, od chvíle kdy spojenecká letadla za 2. světové války zaútočila na Přerov. Během několika minut bomby zničily a poškodily několik domů. Při útoku zemřelo 13 lidí a další byli vážně zraněni.

Umělecká dvojice pracuje se šrotem

Ostravští výtvarníci Michaela Petrovová a David Žyla recyklují staré železo a vytvářejí z něj sochy i originální designové kousky.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST