Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Boj o budovu nádraží v Havířově

Nádraží v Havířově – opravit nebo zbourat? Spor mezi architekty a dráhami s městem běží už třetím rokem.

Ukrajinští studenti na olomoucké univerzitě

Sedm stipendistů z Ukrajiny začalo studovat na Univerzitě Palackého v Olomouci. Místa jim nabídla škola letos v únoru jako reakci na tíživou situaci v jejich zemi.

Elektrobusem na Praděd

Moderní ekologická doprava. Těmito slovy dnes přímo na Pradědu uvedli do provozu nový elektrobus. Bude celoročně vozit turisty na klasické lince z Karlovy studánky až na Ovčárnu.

Lidé s handicapem soutěžili na olomouckém festivalu

Festival Nad Oblaky popáté rozezněl olomoucké divadlo Na Šantovce. Lidé s handicapem soutěžili ve zpěvu i v kreslení. Přehlídka talentů se nesla v duchu hesla Každý může být hvězdou.

Arcibiskup sloužil první policejní mši

Arcibiskup Jan Graubner dnes v Olomouci odsloužil v historii vůbec první celonárodní policejní mši. A stalo se tak u příležitosti pondělního svátku sv. Michala

Křišťálový kamínek získala Marie Helebrandová

V Ostravě skončily evropské dny hendikepu. Letos zaměřené na pomoc lidem s psychiatrickou diagnózou.Kromě přednášek a besed organizátoři ocenili ty, kteří s postiženými lidmi pracují.

Lékařský kongres o anestézii

Anestézie. Při bolestivém lékařském zákroku pomoc pro pacienta. Přesto pacienti z tzv. narkózy mají strach. Podle lékařů jsou ale jejich obavy zbytečné. Anestézie je dnes bezpečnější.

Výstava vojenské techniky v Mladecku

Vojenská technika české, ale i ruské nebo americké armády jsou hlavním lákadlem výstavy v Mladecku u Opavy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST