Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Co s letištěm v Přerově?

Nová šance pro přerovské letiště. Armáda zde chce poté, co sem před rokem přesunula část leteckých opraváren státního podniku LOM Praha, vybudovat středisko pro leteckou výrobu.

Hasiči cvičně zasahovali při úniku amoniaku

Hasiči a záchranáři dnes nacvičovali v Olomouci, jak mají zasahovat při velkém úniku amoniaku v továrně. Cvičení přesně simulovalo podmínky, které mohou hasiče potkat i při reálných zásazích.

Porubské školy vaří pro alergické děti

Základní a mateřské školy v Ostravě zavádějí speciální stravování pro alergické děti. V uplynulých měsících prošly místní kuchařky školením pro dietní vaření.

Rybáři ulovili sumce udušeného želvou

Šok zažili rybáři z Kopřivnice. Ve vodní nádrži Větřkovice totiž ulovili padesátikilového mrtvého sumce, který se zadusil želvou nádhernou.

Kurzy Charity Ostrava

Charita Ostrava pořádá bezplatné kurzy, ve kterých se zájemci dozvědí, jak zvládnout složitou péči o svého blízkého v domácím prostředí.

Čokoládovny chystají Vánoce

Česká rarita, kterou jinde neznají - vánoční kolekce. Přestože do Vánoc zbývají dva a půl měsíce, už teď denně vyjíždí z největší české čokoládovny několik kamionů plně naložených sladkými ozdobami na vánoční stromeček.

Fascinace mořským světem

Murény, krakatice, medůzy nebo mořský ďas. To je jen hrstka ze stovek exponátů, které má ve své sbírce frýdeckomístecký potápěč Stanislav Kozel. Mořské živočichy lovil 40 let v mořích po celém světě.

Olomouc zkouší operu Pád Antikrista

Opera z 30.let minulého století, dílo židovského spisovatele Viktora Ullmana. Vůbec poprvé v Česku bude tato inscenace představena ve scénickém provedení. Operu ve třech dějstvích v německém originále uvede Moravské divadlo v Olomouci.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST