Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vláda opět nerozhodla o důchodech horníků

Vláda opět nerozhodla o dřívějších odchodech horníků do důchodu. Nestihla to kvůli projednávání státního rozpočtu. Do Prahy jelo podpořit návrh zákona 100 horníků z OKD.

Dokončení opravy mostů na D1 v Ostravě se opozdí

Dokončení oprav dvou mostů na přivaděči dálnice D1 v Ostravě se opozdí. Mosty poškozovalo bobtnající podloží navazujících náspů. Kdo je viníkem je stále předmětem sporu mezi Ředitelstvím silnic a dálnic se společností Eurovia.

Starosta Hojníku se zodpovídá ze zmanipulované zakázky

Starosta obce Hnojník na Frýdecko-Místecku Miroslav Molin je opět před soudem. Tentokrát měl zmanipulovat veřejnou zakázku na rekonstrukci hasičské zbrojnice za více než milion korun.

Kapacita tábora ve Vyšních Lhotách se stále navyšuje

Kapacita detenčního zařízení ve Vyšních Lhotách se stále navyšuje. Původně ministerstvo vnitra slibovalo, že v areálu bude maximálně 220 mužů, už teď jich je tam více než 300 a kapacita je dvojnásobná. Ministerstvo plánuje přivézt další postele.

Vědci vymysleli účinný tester na pitnou vodu

Olomoučtí vědci vyvinuli unikátní test na kontrolu kvality vody. Díky malé kartičce budou lidé moci zjistit během několika minut, je-li jejich voda pitná. Nejen ta z kohoutku, ale i ze studny.

Hasiči cvičili zásah u autonehod

Vyprošťování a záchrana zraněných lidí z nabouraného auta nebo jeho zajištění proti požáru. Úkoly, které dnes v Lipníku nad Bečvou plnilo deset hasičských družstev ze tří moravských krajů.

Univerzita Palackého nabízí pomoc v uprchlické krizi

Speciální plán pomoci i nový obor připravila Univerzita Palackého v reakci na migrační krizi.

Mezzosopranistka Marta Infante na Svatováclavském hudebním festivalu

Španělská mezzosopránistka Marta Infante po pěti letech v Ostravě. Skladby španělského a italského Baroka představí na Svatováclavském hudebním festivalu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST