Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Boj proti nelegálním billboardům

Razantnější boj proti billboardům ve městě chystá brněnský magistrát. Vzniká skupina, která vytipuje nelegální reklamní poutače a pak povede správní řízení o jejich odstranění. Téma pondělních Událostí v regionech.

Dluhy za Velkou cenu

Dohady kolem financování Velké ceny silničních motocyklů v Brně pokračují. Otázkou pořád zůstává, jak dlouho jihomoravský kraj věděl, že nebude moct vládní dotaci využít na loňský dluh.

Opravená škola v Přibyslavi

Přibyslav se chystá na otevření nově zrekonstruované základní školy. Stavba za rekordních 170 milionů korun se ale potýká s řadou nedodělků. Někteří zastupitelé se navíc obávají i neúměrně vysokého zadlužení.

Uzavírky u D1 komplikují dopravu na Vysočině

Další dopravní potíže na Vysočině - dělníci opravují hned na několika místech tak zvanou starou silnici mezi Brnem a Jihlavou.

Nedostatek programátorů v Brně

Hodně pracovních nabídek, ale málo uchazečů o pozice programátorů nebo IT specialistů. Na to si stěžuje řada zaměstnavatelů, kteří působí v Brně.

Obnovení provozu ve Vrběticích

Dvě firmy obnovily výrobu v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. Jak se České televizi podařilo zjistit - jedná se o zbrojařskou společnost ZVI a firmu Bochemie, která recykluje palivo z vojenských raket.

Spor o vodoměry

Novostavba na suchu. Už půl roku stojí v Moravanech u Brna nový dům. Jeho majitel - Arnošt Podaný - v něm ale pořád nebydlí.

Dopravní komplikace ve Znojmě

Kolony aut ve Znojmě a výrazně zvýšený provoz v okolních obcích způsobuje oprava dvou mostů na okraji druhého největšího města regionu. Od Brna do města sice řidiči jezdit můžou, opačným směrem je ale silnice uzavřená.

Spisovatelčin hrob chátrá

Byla jedinou spisovatelkou, které císař František Josef druhý udělil čestný kříž za literaturu a první ženou, které vídeňská univerzita udělila čestný doktorát. Řeč je o Marii von Ebner – Eschenbach, hraběnce Dubské.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST