Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jazyky v přijímacích zkouškách

Znalost alespoň jednoho cizího jazyka bude už příští rok nedílnou částí přijímacích zkoušek na Masarykovu univerzitu v Brně. Škola tím reaguje na rostoucí nároky na znalost jazyků během výuky.

Úroveň jazyků

Cizí jazyky jsou nedílnou součástí studia na střední škole. Běžnou praxí je tak zaměstnávání rodilých mluvčích.

Kandidáti Žít Brno neměli trvalý pobyt

24 dnů od voleb je podoba nového zastupitelstva v Brně-středu v ohrožení. Hnutí Žít Brno přiznalo, že dva z jeho kandidátů neměli v době voleb trvalý pobyt na území této městské části. I když to nařizuje zákon.

Armáda ve Vrběticích

Den po rozhodnutí vlády do Vrbětic na Zlínsku dorazily desítky vojáků. Policii pomohly neprodyšně uzavřít okolí vybuchujících muničních skladů. Až dozní poslední exploze, mohla by se neporušená munice stěhovat do Květné na Pardubicku.

Klíčová výpověď v metanolovém procesu

Zvrat v Hodonínské větvi metanolové kauzy. Majitelku restaurace z Veselí nad Moravou a tři distributory alkoholu státní zástupce viní ze smrti mladého muže. Jenže - znalec dnes u soudu řekl, že k otravě zřejmě došlo jinde než ve Veselské hospodě.

Pomoc lidem bez domova

S klesajícími teplotami se znovu otevřela krizová centra pro lidi bez domova - a ve Zlíně chystají nově i noclehárnu pro ženy. V Brně je zhruba dva tisíce bezdomovců, míst v azylových domech a noclehárnách několik stovek.

Vedení Přerova před soudem

Šest předních představitelů přerovské radnice v čele s primátorem a senátorem Jiřím Lajtochem dnes stanulo před senátem olomouckého Okresního soudu. Zodpovídají se ze sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky a ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Začala oprava zámecké zahrady

Velká rekonstrukce má za čtyřicet milionů korun vrátit areálu podobu z doby ranného baroka. Zámecká zahrada bude kvůli opravám pro návštěvníky až do příštího léta uzavřená.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST