Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Hrozící sesuvy půdy

Kvůli hrozbě dalšího sesuvu podmáčeného svahu muselo dnes svůj domov opustit sedm lidí z Bulhar na Břeclavsku. Evakuace je součástí včera vyhlášeného stavu nebezpečí. Ten platí už ve čtyřech jihomoravských obcích.

Soud s pravicovým radikálem

Městský soud v Brně dnes osvobodil Němce Robina Sienera za prvomájový projev z roku 2011. Podle verdiktu přímo nepodněcoval k nenávisti. Přesto byl podle soudkyně projev demagogický, xenofobní a v trestně právní rovině hraniční.

Největší továrna na mikroskopy je v Brně

Největší továrnu ve světě na elektronické mikroskopy dnes otevřela společnost FEI v průmyslové zóně Černovické terasy. Skoro na 30ti tisících metrech čtverečních firma vyrábí vědecké přístroje pro celý svět.

Potravinové bedýnky ušité přímo na míru

Prodejci původně nabízeli v bedýnkách jen zeleninu, teď už servírují až před dveře třeba i mléčné výrobky, maso, pečivo nebo mošty. O tuto službu čím dál větší zájem.

Cukrárnu U Čtyř mamlasů koupila developerská firma za 41 milionů korun

Developerská firma z Brna koupila ve veřejné dražbě cukrárnu U Čtyř mamlasů. O konkrétních plánech, co s ní dál bude, mluvit nechce, nevylučuje ale, že tam podnik ponechá.

Dobrovolní hasiči

V dnešním díle našeho předvolebního seriálu míříme na Vysočinu. Obrovským fenoménem jsou v tomto kraji sbory dobrovolných hasičů. V Kraji Vysočina jich je nejvíc z celé republiky.

Policista pomáhal zlodějům

Měl pomáhat chytat zloděje a přitom sám zlodějům aktivně pomáhal. Kriminalista z Kroměříže měl údajně dávat tipy skupině, která vykrádala objekty na různých místech České republiky a sám se na vykrádání i aktivně podílet.

Rybářský šampion z Jihlavy

Absolutní mistr světa v rybolovné technice - takový titul před pár dny jako vůbec první Čech v historii tohoto sportu vybojoval jihlavský rybář Karel Kobliha.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST