Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Hrozící sesuvy půdy

Druhá noc mimo domovy. Obyvatele osmi domů ve Strachotíně na Břeclavsku znovu čeká nocování u příbuzných. Svah nad jejich domy se totiž stále nepodařilo zpevnit a hrozí jeho zřícení.

Zahrádky, nebo továrna?

Na místech určených pro zahrádky vyroste v Havlíčkově Brodě továrna na lisování plechů. Zastupitelé včera odsouhlasili změnu územního plánu. Na zelené louce vedle rodinných domků tak může vyrůst tovární hala.

Vyučování v přírodě

Nový trend. Výuka ze tříd se přesouvá do přírody. V Česku dokonce vznikly tři soukromé školy, které se zaměřují jen na výuku venku a to v jakémkoliv počasí. A novinka se dostává i na státní školy.

Rozsáhlé podvody s oleji

Milionové daňové podvody dnes znovu u soudu. 19 obžalovaných podle státního zástupce dováželo z Polska tak zvané formové oleje pro stavebnictví a strojírenství. V Česku je ale skupina měla prodávat jako motorovou naftu.

Nové cyklostezky na Zlínsku

Dnešním dnem začala fungovat nová cyklostezka mezi Zlínem a Otrokovicemi. Města mají společnou MHD i vlakové spojení, ale vybudování bezpečné spojnice pro pěší a cyklisty mezi oběma městy trvalo roky.

Více času pro pacienty

Vyjít vstříc pracujícím pacientům a ulevit přeplněným nemocničním čekárnám – takový cíl si daly některé nemocnice v Kraji Vysočina a rozšiřují proto ordinační hodiny. A to až do pozdního odpoledne.

První český středoškolák na závodě historických plachetnic

Závodu historických plachetnic se vůbec poprvé zúčastnil student české střední školy. Vítu Zavřelovi z brněnské obchodní akademie cestu zaplatil ománský sultán.

Nález unikátní Madonny

Vzácnou sošku Madony s dítětem ze 17. století se podařilo objevit restaurátorovi z Velké nad Veličkou. Ukrývala se pod nánosy barev, kterými ji lidé v minulosti několikrát přetřeli – i proto se památkářům původně nezdála nijak zvlášť zajímavá.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST