Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové vzpomínky na okupaci

Okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a krvavě potlačené protirežimní demonstrace o rok později si dnes připomíná celá republika.

Lepší památková péče

Ty nejohroženější památky, o které se ale jejich majitelé dlouhodobě nestarají, by měl stát vyvlastnit. To si myslí zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.

Opakované prohřešky v hernách

Brněnské herny nerespektují vyhlášku proti hazardu. Dokonce i ty, u kterých už strážníci jednou našli chyby - nepovolenou reklamu na hazard či provozování videoloterijních terminálů do 14ti hodin.

Kam proudí peníze z hazardu?

Připravované referendum za zrušení hazardu v Olomouci, debata o provozování výherních přístrojů v Jeseníku - příklady iniciativ, které se snaží upravit počet hracích zařízení ve městech.

Tragický experiment s léky

Tragickým případem zneužití léků se začal zabývat krajský soud ve Zlíně. Po březnovém večírku, na kterém trojice mladých lidí kombinovala léky proti bolesti s alkoholem, zemřel osmnáctiletý mladík.

Bezpečnost na Barum Rally

Poslední prázdninový víkend ve Zlíně odstartuje populární Barum Rally, závod seriálu mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Na start 44. ročníku se postaví skoro 200 posádek.

Na Vysočině přibylo nemocných encefalitidou

O víc než polovinu stoupl oproti loňskému roku v Kraji Vysočina počet lidí s klíšťovou encefalitidou. Vysočina dlouhodobě paří mezi kraje s nejvyšším výskytem tohoto onemocnění.

Nová podzemní expozice

Města na Vysočině investují do úprav podzemí. Nová expozice teď vznikla v Telči za 13 milionů korun. Otevřená bude od září, my jsme se do podzemí s kamerou vydali už teď.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST