Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Privatizace bytů v jihomoravských městech

Ve Znojmě končí prodej městských bytů - a to o rok dřív, než radnice původně plánovala. Za dva tisíce bytů získá celkem půl miliardy korun. Prodej městských bytů ve Znojmě, Brně a dalších městech jižní Moravy je tématem pro dnešní Události v regionech.

Železniční výluky na tratích z Brna

Na čtrnáctidenní výluku se musí připravit cestující na železniční trati Brno - Přerov. Každý den od půl deváté ráno do 14ti hodin vlaky nahradí autobusová doprava.

Věci ze sbírky pro oběti výbuchu jdou do prodeje

Rok po tragickém výbuchu v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm můžou lidé ve městě znovu pomoct těm, kteří to potřebují. Charita totiž otevřela v budově radnice obchod.

Porotci začali hodnotit "Vinařství roku 2013"

Odborná porota dnes přímo v terénu hodnotila finálovou devítku společností, které se uchází o titul Vinařství roku. Soutěž už pátým rokem pořádá Svaz vinařů.

Další pacient otrávený jedovatým alkoholem

Další případ otravy metanolem v Česku. Pacienta s příznaky otravy jedovatým alkoholem přijala včera nemocnice v Novém Městě na Moravě.

Kvůli počasí už zavírají vleky na Vysočině

Menší zimní areály na Vysočině předčasně končí. Může za to počasí. Provozovatelé už nechtějí dál investovat peníze do udržení sjezdovek. Navíc zájem lyžařů týden od týdne klesá.

Restaurátoři opravují vzácný barokní kočár

Zlatá Berlina - unikátní barokní kočár, kterým před tři sta lety jezdili olomoučtí arcibiskupové, je teď v rukou restaurátorů. Unikátní zlatý povoz musí opravit, aby v létě mohl být ústředním exponátem výstavy kočárů na Pražském hradě.

Jedenáctiletý heligonkář bude reprezentovat ČR na evropské soutěži.

Martin Kot z Napajedel na Zlínsku dobyl Česko, teď se chystá uspět i v Evropě. Mezinárodní hudební klání je příležitostí pro mladé umělce.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST