Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Veletrhy Brno zrušily letošní Autosalon

Veletrhy Brno ruší letošní Autosalon. Jedna z nejprestižnějších akcí brněnského výstaviště byla naplánovaná na květen. Proč se ji organizátoři rozhodli zrušit? Téma pro dnešní Události v regionech.

Nekvalifikovaní učitelé

Nedostatečně kvalifikovaní učitelé mají poslední možnost udržet si zaměstnání. Pokud ještě letos nezačnou studovat, nebudou moct učit.

Nová vláda ČR, premiérem Bohuslav Sobotka

Jižní a východní Morava v ní nereprezentuje prakticky nikdo.

Spor s otužilci o koupání ve Vírské přehradě

Kuriózní spor se rozhořel mezi Povodím Moravy a starostou obce Vír na Žďársku. Tamní přehrada slouží jako zdroj pitné vody - a jejímu správci vadí, že obec v nádrži už několik let pořádá novoroční otužilecké koupání.

Jednání s Amazonem pokračují

Brno dnes udělalo další krok k výstavbě logistického centra amerického Amazonu. Městská rada na svém dnešním zasedání schválila záměr pronájmu a prodeje pozemků, které americký internetový obchod k výstavbě potřebuje.

Větrné elektrárny u hranic Národního parku Podyjí

Plánované dvou set metrové větrné elektrárny děsí obyvatele Vranovska. Právě proto se dnes ve Vranově nad Dyjí sešli zástupci obcí, aby o výstavbě za hranicemi dolního Rakouska diskutovali.

Vzácné cykasy v trouhnivějícím skleníku

Hodonínskou nemocnici trápí nejen dluhy, ale i stav unikátního skleníků. Největší sbírka cykasů ve střední Evropě roste pod trouchnivějícím zastřešením, na jehož opravu nemá zdravotnické zařízení peníze. Hodnota rostlin přitom sahá k desítkám milionů.

PanEnky - amatérský film, který se stal fenoménem

Pan Enky - celovečerní film, který za deset dní a patnáct tisíc korun natočil začínající šestnáctiletý režisér Štěpán Gajdoš. Na premiéře v Prostějově sklidil velký úspěch a stal se fenoménem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST