Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nález ve studni

Velké překvapení čekalo na nového majitele rodinného domu v Tetčicích na Brněnsku. Při čistění studny totiž narazil na urny, části pomníků či hřbitovní lucerničky. Podle policistů více než 80 předmětů z barevných kovů ukradl bývalý majitel domu.

Dva roky ve vězení, teď Ústavní soud rozsudek zrušil

Dva roky seděl ve vězení za plánovaný podvod, kterého se měl před osmi lety dopustit jako tehdejší ředitel boskovické pobočky Komerční banky. Od začátku tvrdil, že je nevinný, marně. Teď Ústavní soud rozsudky zrušil.

Strach z přílivu nepřizpůsobivých trápí stále víc měst a obcí

Zkušenost ze severních Čech varuje. I na Moravě se stále víc šíří panika, že některá města a obce zaplní levné ubytovny s problémovými romskými obyvateli. Blansko už kvůli riziku raději koupilo zchátralý hotel Dukla v centru.

Kobzova lípa - dominanta Francovy Lhoty, v budoucnu možná Strom roku

Arboristé ošetřovali a zpevňovali památnou Kobzovu lípu ve Francově Lhotě na Valašsku. Strom se silným příběhem, historií spojenou s místem, i schopností stmelit obyvatele v okolí, je jedním z dvanácti finalistů dnes odstartované soutěže Strom roku 2012.

Lázně Kopečná k prodeji

Město chce prodat jedny ze svých bývalých městských lázní – Lázně Kopečná. Hospodaření bylo natolik nerentabilní, že už loni lázně uzavřelo a teď hledá zájemce. Lázně získá nejvyšší nabídka.

Příběh vesnice - tentokrát z Bítova

Tento týden jsme našli vesnici, která byla ve druhé polovině 20. století jednou z nejvyhlášenějších – sjížděli se tam umělci z celé republiky. Teď její sláva upadla do zapomnění. Svůj punc si ale zachovala.

Italský soubor Accordone na Concentu Moraviae

Milovníci vážné hudby tak měli ve Slavkově u Brna jedinečnou možnost slyšet hudbu 16. a 17. století za doprovodu historických nástrojů - cemballa a theorby.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST