Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

ÚOHS: losování ve Znojmě nebylo transparentní

Obří zakázka na rekonstrukci vodovodní soustavy ve Znojmě může pokračovat. Vodovody a kanalizace Znojemska nejprve prosazovaly tzv. losovačku, ale pak tendr náhle zrušily. Antimonopolní úřad tento postup posvětil.

Pátým dnem hasiči bojovali s požárem lesa u Bzence

Při největším lesním požáru za patnáct let se již vystřídalo více než 1500 mužů a hasiči stále zůstávají na místě. Při zásahu už přitom spotřebovali 20 milionů litrů vody.

Zátah ČOI v Hatích

Jedna z největších tržnic v Česku - Hatě na Znojemsku - dnes v obležení takřka padesátky inspektorů a pracovníků cizinecké policie. Při mimořádné akci se zaměřili na padělky. Podle inspektorů z pultů pomalu mizí

Trest za nenastoupení do vězení?

Bývalého řidiče z Olomouce Romana Smetanu znovu stíhá policie. Za maření výkonu úředního rozhodnutí ho dnes navrhla obžalovat.

Neplatná jízdenka z nádraží ?

Více než desetinásobně se prodražila cesta za klienty sociální pracovnici z Brna. Při kontrole ve vlaku jí průvodčí řekl, že má falešnou jízdenku. Lístek si přitom žena koupila přímo na nádraží.

Nové daně: menší města si přilepší, Brno o peníze přijde

O dvanáct miliard víc přiteče do rozpočtu měst a obcí díky nové podobě rozpočtového určení daní. Města a obce na jižní Moravě zjišťují, jak novela zahýbe s jejich rozpočty.

Olomouc hledá majitele jugoslávského mauzolea

Památník, ve kterém jsou uloženy ostatky více než tisícovky jugoslávských vojáků, kdysi patřil Království Jugoslávie. Jeho nástupnické státy se ale o stavbu nezajímaly.

Basketbalisté Prostějova mají ligové stříbro

Basketbalisté Prostějova mají ligové stříbro

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST