Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Pochybné armádní zakázky u soudu

Obžalovaným je někdejší hlavní farmaceut armády České republiky, plukovník generálního štábu Jiří Plášek. Coby náčelník Ústřední zdravotnické základny chtěl odpustit dodavateli lékárniček a defibrilátorů penále za jejich pozdní dodávku.

V Havlíčkově Brodě ukradli obrazy za víc než milion

Chybí tentokrát ale fotodokumentace, a tak mohou zloději obrazy snadno zpeněžit.

Policisté dopadli vraha dvaaosmdesátiletého seniora z Prostějova

Zavraždit ho měl jednapadesátiletý recidivista. Kriminalisté zadrželi také jeho šestatřicetiletého komplice. Právě on loupež v bytě důchodce naplánoval.

Kácení ve Slavkovském parku

Návštěvníci se teď budou marně dobývat do Slavkovského parku. Vyhledávané turistické místo je totiž uzavřené. Důvodem je kácení a údržba staletých stromů, které jsou v havarijním stavu a hrozí, že by padající větve mohly ohrozit turisty.

Záchrana rudického mlýnu

Větrný mlýn v Rudici na Blanensku se dočkal záchrany. Obci se podařilo zajistit dohromady 300 tisíc korun a opravit mlýn, který se loni na jaře začal rozpadat. Stavební úpravy teď finišují a první návštěvníci se do mlýna dostanou už v dubnu.

Gymnázium nabízí dluhopisy

Své vlastní dluhopisy dnes začalo prodávat soukromé brněnské Gymnázium Pavla Křížkovského. Napodobilo tak státy nebo velké firmy. Neobvyklou cestou chce získat peníze na koupi a opravu školní budovy.

V utrpení a boji

Výstava s názvem V utrpení a boji mapuje ve fotografiích a medailonech osudové momenty brněnských Židů ve 20. století.

Enormní zájem o Senior pasy

Nejen občanský a zdravotní průkaz, ale stále častěji se nezbytnou součástí peněženek seniorů na jižní Moravě stává Senior Pas. Více než 60 tisíc lidí starších 55 let využívá denně výhody a slevy, které nabízí.

Zahradníci objevili v Lednici starou zednářskou zahradu

Součástí lednického parku je dosud neznámá takzvaná zednářská zahrada. Zahradníci ji objevili teprve nedávno. Když porovnali letecké snímky a původní plán parku zjistili, že stromy vytvářejí obrazce.

Házenkářky Veselí vedou Interligu

Házenkářky Veselí nad Moravou udělaly důležitý krok k historicky prvnímu vítězství v Interlize. Na domácí palubovce porazily své regionální rivalky ze Zlína a tři kola před koncem základní části mezinárodní soutěže vedou třináctičlennou tabulku.

Freestyle nadchl fanoušky

Na freestylové exhibici dominovali Podmol s Kuchařem

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST