Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Arnoldova vila - zpečetění osudu

Arnoldova vila se v nejbližší době neopraví. Tak zní neoficiální vzkaz z Magistrátu, které samo bojuje se svým napnutým rozpočtem. Na městské části Brno-sever to vyvolalo okamžitou reakci.

Soudce Kozák byl potrestán snížením platu.

Kárný senát potrestal místopředsedu brněnského krajského soudu Jana Kozáka snížením platu na půl roku. Kozák protiprávně zasáhl do rozdělování kauz na obchodním oddělení.

Kácení ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti nekončí

Přišly už o 130 z celkem 400 více či méně vzrostlých stromů. K zemi půjde dalších deset, až prořezávání v korunách stromů ukázalo na nezvratná poškození.

Rozsudek za podvod s oslavanským zámkem

Brněnský krajský soud dnes potrestal dvojici podvodníků, kteří málem připravili Oslavany u Brna o zámek a další městské nemovitosti.

Staví se obří centrum jihomoravské záchranky

Stěhovaní ze stísněných zdevastovaných prostor do moderně vybaveného zázemí čeká na podzim jihomoravské záchranáře. Stavba jejich nového obřího centra právě začala.

Studenti vyvíjí formuli

Už druhou generaci závodního vozu Formula Dragon, vyvíjí studenti brněnského vysokého učení technického. Se závodním monopostem se chtějí i letos účastnit mezinárodních závodů Formula Student.

V brněnském Domě umění byla narozeninová párty

Oslavencem se stalo samo umění. Akce, která vzdává hold umělecké tvorbě, má globální rozměr a ve světě má dlouhou tradici.

Volejbalistky Králova Pole postoupily do osmifinále Vyzývacího poháru

Volejbalistky Králova Pole v odvetě třetího kola Vyzývacího poháru přehrály tým z Azorských ostrovů Ribeirense Pico 3-0 a po vítězství 3-1 v prvním utkání bez problému postoupily do osmifinále této třetí nejprestižnější evropské soutěže.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST