Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Za rekonstrukci lednického parku ještě nikdo nedostal zaplaceno

Velkolepá obnova lednického parku za 20 milionů korun začala už v únoru. Do této doby ale peníze z evropských fondů nikdo neviděl. Ministerstvo kultury totiž projekt ještě finálně neschválilo.

Tragédii u Vlčích Dolů policie vyšetřuje jako zároveň nehodu i vražedný pokus

Policie stále vyšetřuje tragickou havárii z konce června u Vlčích Dolů na Kroměřížsku. K verzi o nehodě překvapivě přibyl pokus o vraždu řidičky.

Kontroly letních zahrádek

Česká obchodní inspekce v těchto dnech kontrolovala poctivost brněnských restauratérů. Inspektoři se zaměřili na kontroly letních zahrádek přímo v centru města. Více než u poloviny z nich našli problém.

Chlupové pasti mají odhalit výskyt kočky divoké

Padesát takzvaných chlupových pastí rozmístili ochránci přírody v Národním parku Podyjí – měly by jim pomoci zjistit, zda se do lokality vrátila kočka divoká. Tento kritický druh se tam naposledy vyskytoval před padesáti lety.

Do Strání se vrátí policie

Strání si vyvzdorovalo návrat policejní služebny. Zabraly argumenty na rychle vzrůstající kriminalitu. Pachatelé totiž využívali až třicetikilometrovou vzdálenost od nejbližší policejní služebny i propustnost státní hranice.

Po stopách posledního odpočinku věrozvěsta Metoděje

Po stopách posledního odpočinku věrozvěsta Metoděje, který byl společně se svým bratrem Cyrilem duchovním patronem Moravy, pátrají archeologové ve Slovanském hradišti v Mikulčicích.

Dobrovolníci pomohou se zkrášlením Jihlavy

V Jihlavě budou dobrovolníci opravovat veřejná prostranství města. S ojedinělým projektem přišlo občanské sdružení Jejda, které chce v rámci Evropského roku dobrovolnictví bez nároku na odměnu Jihlavu zkrášlit.

Nový areál pro airsoft

Airsoft děsil lidi na Blanensku. Teď mají fanoušci adrenalinového sportu svůj areál.

Letní kina se střídavými úspěchy

V Tvrdonicích začal tento týden tradiční filmový festival. Milovníci promítání pod širým nebem mají letos na jižní Moravě mnoho možností. Podle organizátorů záleží především na počasí a na výběru filmu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST